Zestawy piwne ławki i stół

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Stoły biesiadne – najważniejsze zalety

Wszyscy wiemy, że wspólne posiłki z bliskimi i przyjaciółmi zbliżają ludzi oraz zachęcają do rozmów. Stół biesiadny to idealny mebel, którego nie trzeba wykorzystywać tylko do imprez. Takie stoły biesiadne stanowią znakomite rozwiązanie nie tylko dla dużych rodzin, ale też właścicieli kawiarni, restauracji czy sal weselnych, którzy planują masowe imprezy. Stół składany stanowi także doskonałą opcję dla dużego hotelu lub ośrodka wypoczynkowego, gdzie odbywają się różne imprezy firmowe lub rodzinne.

Dobrze dobrany stół biesiadny doda całemu pomieszczeniu charakteru i pomoże przy integracji gości. Dobrej jakości stół do piwa gwarantuje zadowolenie wszystkich imprezowiczów – naturalne drewno wygląda bardzo ładnie, jest łatwe do utrzymania w czystości, można też przy nim się zrelaksować. Z kolei lekkie nogi stołów ułatwią im przenoszenie oraz przechowywanie.

Stoły piwne — nie tylko dla miłośników chmielu

Kto nie lubi zrelaksować się przy złocistym trunku w otoczeniu zgranej ekipy? Stoły piwne to umożliwiają w każdym otoczeniu. Stanowią wspaniały dodatek do wyposażenia każdej karczmy, pubu czy piwiarni. Możesz umieścić je na zewnątrz piwiarni, na obszarze ogródka – piwne stoły są też znakomitym rozwiązaniem dla osób organizujących imprezy plenerowe, takie jak jarmarki albo dni miasta. Stoły piwne kupują więc nie tylko miłośnicy balowania, ale również urzędy miast, gminy czy organizacje pozarządowe.

Takie stoły piwne mają z reguły standardową konstrukcję — prosty blat z jasnego drewna oraz metalowe nogi, składane dzięki sprężynowemu mechanizmowi. Można zatem złożyć je i bezpiecznie przechowywać poza sezonem. Przechowywanie stołów piwnych jest też proste dzięki możliwości układania ich w stosy, dlatego właśnie takie stoły są popularne wśród firm organizujących imprezy plenerowe.

Producenci stołów piwnych zalecają też korzystanie z modeli o ocynkowanych lub w inny sposób zabezpieczonych przed korozją metalowych elementach. Jest to szczególnie istotne w chłodniejszym polskim klimacie, bo w naszym kraju stoły piwne wystawione są przed barem czasem od kwietnia aż do października. Posiadacze karczm czy pubów mogą chcieć umieścić stoły tego typu wewnątrz pomieszczeń – jednak nie każdy taki stół ma podkładki chroniące przed zarysowaniami podłogi.

Ławki piwne – prosty i wygodny mebel

Niezależnie od tego, czy jest to wesele, urodziny, grill z przyjaciółmi, ławki piwne zapraszają wszystkich do wspólnego ucztowania i delektowania się smakowitym chmielowym napitkiem. Takie piwne ławki są przeważnie częścią zestawu ze stołami — ale można je też dokupić samodzielnie.

Stanowią one świetne rozwiązanie dla firm organizujących imprezy plenerowe czy nawet uroczystości religijne. Kilka rzędów takich prostych ławek piwnych pozwoli ci zmienić każdą polanę w plenerowy teatr lub kino. Następnie po całej imprezie mechanizm wbudowanych zawiasów pozwoli ci lub twoim pracownikom szybko złożyć ławki i załadować je na ciężarówkę.

Niezależnie od tego, czy kupujesz ławki piwne do swojego pubu, namiotu piwnego albo do prywatnego ogródka, warto przemyśleć ich budowę. Typowe ławki tego typu to proste drewniane ławy, ale czasem spotyka się bardziej komfortowe modele z oparciem. Można także dokupić poduszki albo wyściełane siedziska zwiększające wygodę – co na pewno przyda się osobom po prostu szukającym prostych stołów i ławek piwnych do swojego ogródka.

Wszechstronne zestawy piwne ogrodowe

Zestawy składanych ław i stołów możesz wykorzystać w bardzo wiele sposobów – niezależnie od tego, czy planujesz imprezę rodzinną, prowadzisz firmę cateringową czy przedszkole. Zestawy piwne ogrodowe to tak naprawdę wielofunkcyjny zestaw mebli, na których możesz serwować potrawy, ale mogą też służyć do pracy oraz zabawy. Np. na wiecach politycznych można usiąść przy takim stole, aby debatować o sprawach bieżących lub rozłożyć tu różne ulotki.

Tego typu zestawy powstały w latach 50. dwudziestego wieku w Niemczech, by ułatwić organizowanie festiwali wina. Bardzo szybko zaadaptowano taki zestaw piwny ogrodowy do użytku podczas słynnego Oktoberfest. Ze względu na łatwość montażu często posiadacze dużych firm organizujących imprezy plenerowe kupują takie zestawy piwne ogrodowe hurtem. Jednak każdy może umieścić taki prosty zestaw w swoim ogródku!

Jakie inne meble ogrodowe biesiadne są niezbędne do udanej imprezy?

Wiele osób jest zdania, że lato to najlepszy czas dla organizowania uroczystości – czy rodzinnych, czy związanych z lokalną społecznością. Wakacje stanowią idealny czas, by rozstawić meble ogrodowe biesiadne na swojej działce, na rynku miejskim albo w innym miejscu w plenerze, a potem zebrać się razem, by wspólnie się bawić. Dobrze dobrane meble do namiotów piwnych gwarantują sukces każdej imprezy – jeśli tylko odpowiednio o nie zadbasz i efektywnie wykorzystasz dostępną przestrzeń.

Poza stołami czy ławami możesz też wykorzystać inne meble ogrodowe biesiadne do przygotowania imprezy. Bardzo komfortowe są bary i lady, o które zmęczeni imprezowicze mogą się oprzeć, wychylając przy okazji kufelek czegoś orzeźwiającego. Komfort – zwłaszcza osobom starszym – zapewniają również leżaki lub krzesła z oparciem. Przygotowując uroczystość masową, warto pamiętać o potrzebach wszystkich gości.