Artykuły polerskie

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Polerki z akcesoriami przywrócą dawny blask

Jeśli pragniesz przywrócić lakierowi na Swoim aucie pierwotny blask, potrzebujesz polerki wraz z odpowiednim wyposażeniem. Polerka to maszyna z napędem elektrycznym, do której mocuje się wirujące tarcze polerskie. Polerki sprzedawane są zazwyczaj w zestawie z tarczą polerską wykonaną z twardego filcu oraz miękką wielowarstwową tarczą płócienną. Ostatnia służy do tego, aby podczas rotacji nanosić wosk polerski, przez co szlifowana powierzchnia stanie się ponownie gładka jak lustro i błyszcząca. Dodatkowo podczas obróbki polerką metal zyskuje ochronę przed rdzą. W przypadku polerek rotacyjnych przeznaczonych dla użytkowników domowych przeważnie wykorzystuje się elastyczne tarcze oscylacyjne oraz taśmy. Na rynku dostępne są także nasadki polerskie oraz adaptery montowane do wiertarek.

Polerka oscylacyjna - idealna dla początkujących

Polerki oscylacyjne nie posiadają wymuszonego układu napędowego. Porusza się jedynie tarcza, do której przymocowany jest pad. Z tego względu polerka mimośrodowa doskonale leży w ręce i pozwala osobom początkującym szybko opanować technikę polerowania.

Polerowanie? – to proste!

Nałóż odrobinę politury na obrabianą powierzchnię i ustaw na polerce właściwą liczbę obrotów – z reguły na początku w zupełności wystarczająca jest niska prędkość obrotowa. Aby uniknąć rozprysków należy najpierw ustawiać urządzenie przy metalu a dopiero później włączać. Początkowo należy rozprowadzać politurę delikatnie nie naciskając na powierzchnię i ustawiać polerkę prosto. Co ważne, pad powinien pokrywać uprzednio polerowaną powierzchnię zawsze mniej więcej do połowy. Następnie należy stopniowo zwiększać nacisk i liczbę obrotów, aby optymalnie wtłoczyć politurę w metal. Pod koniec należy stopniowo zmniejszać nacisk i liczbę obrotów. Jeszcze jedna wskazówka: polerkę odrywamy od metalu dopiero wtedy, gdy zupełnie przestanie pracować. Szeroki wachlarz odpowiednich akcesoriów polerskich znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.