Leżaki

Ciesz się urokami lata – teraz na Twoim ulubionym leżaku

Od pokoleń znane jest twierdzenie o dobroczynnym działaniu promieni słonecznych. Słońce wzmaga produkcję witaminy D, łagodzi podrażnienia skóry i sprawia, że uśmiech nie schodzi nam z twarzy. Wyposażeni w olejek do opalania z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy, możemy zażywać kąpieli słonecznych. Dzięki ofercie naszego sklepu internetowego możesz zaopatrzyć się w wygodny leżak, który uprzyjemni nam spędzania chwil na świeżym powietrzu. Oferujemy wiele praktycznych rozwiązań, które zadowolą każdego.

Czym charakteryzuje się dobry leżak?

Wysokiej jakości leżaki dają się w kilka chwil i w łatwy sposób rozłożyć i złożyć. Jest to niezwykle ważna cecha, ponieważ chcesz odpoczywać, a nie siłować się z konstrukcją, która stawia opór. Do produkcji leżaków wykorzystuje się najczęściej aluminium, polirattan, drewno oraz różnego rodzaju tkaniny. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w koła, podłokietniki lub daszki nad głową. Osobom, które szczególnie cenią sobie komfort, polecamy rozwiązania z regulowanym oparciem i miękkimi podłokietnikami.

Na co zwracać szczególną uwagę przy kupnie leżaka?

Twój nowy leżak musi być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Należy zwrócić szczególnie uwagę na to, czy leżak jest co najmniej 10 cm dłuższy niż wzrost osoby wypoczywającej. Również szerokość odgrywa istotną rolę – ponieważ większa szerokość gwarantuje lepszą stabilność. Polecamy modele, które charakteryzują się szerokością co mniej 65 cm. Osobom, które miewają problemy z kolanami, sugerujemy leżaki o wysokości co najmniej 40 lub 50 cm. Rozwiązanie to pozwoli na mniejsze obciążanie kolan w czasie wstawania z leżaka niż w przypadku modeli niskich. Kupując leżak należy również zwrócić uwagę na jego dopuszczalne obciążenie – aspekt ten jest niezwykle ważny, jeśli osoba korzystająca charakteryzuje się ponadprzeciętną wagą lub z leżaka chce jednocześnie korzystać więcej niż jedna osoba.
Nasza sugestia: w ofercie posiadamy również podwójne leżaki, które zapewniają optymalny komfort wypoczynku we dwoje.