Namioty

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Namiot – Twój mobilny dom na łonie natury

Kemping to bardzo popularna, rodzinna forma spędzania urlopu, w czasie której bezpośrednie obcowanie z przyrodą stanowi główną atrakcję zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór wysokiej jakości namiotów rodzinnych, namiotów samorozkładających i typu pop up. Jeśli nie wiesz, które rozwiązanie byłoby dla Ciebie najoptymalniejsze, skontaktuj się z nami, a wspólnie znajdziemy odpowiedni namiot dopasowany do Twoich potrzeb.

Dobierz namiot do swoich potrzeb

Ważnym kryterium przy kupnie namiotu jest jego powierzchnia, która uzależniona jest od liczby osób, które zamierzają w nim spać. Jeśli planujesz przechowywać w nim również bagaż, uwzględnij to przy doborze namiotu. Drugim ważnym kryterium jest waga namiotu. Osoby planujące wyprawy piesze lub rowerowe, powinny rozejrzeć się za lekkim rozwiązaniem. Waga namiotu zależy w dużej mierze od użytych materiałów. Nylon jest lżejszy niż poliester. Stelaż aluminiowy waży mnie niż odpowiednik z włókna szklanego. Z oczywistych względów namiot nie może przemakać – osoby planujące korzystanie z namiotu w miejscach, w których częściej pada, potrzebują innego rozwiązania niż urlopowicze nocujący w namiocie nad Morzem Śródziemnym. Jednostką obliczeniową jest milimetr słupa wody – wartość ta określa zdolność zatrzymania przez materiał wody aż do momentu, w którym zacznie on przemakać.

Rozkładanie namiotu przez kempingowych nowicjuszy

Do rozkładania namiotu wybieraj możliwie płaskie i suche podłoża. Wejście powinno znajdować się od strony zawietrznej. Mocowanie namiotu do podłoża odbywa się przy pomocy śledzi. Dodatkowe liny wzmocnią całość również przy silnym wietrze. Konstrukcja z cienkich rurek wszytych w materiał sprawia, że poszycie jest należycie naprężone. Jeśli szukasz łatwiejszego rozwiązania, polecamy namioty, które rozkładają się samoistnie. Nie zapomnij o karimacie i śpiworze, co pozwoli Ci cieszyć się urokami nocowania w namiocie także w czasie chłodniejszych nocy.