Regały narzędziowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
  1. 260 zł
    UVP 444 zł
    (84)
  2. 140 zł
    UVP 224 zł
    (95)

Regały narzędziowe

Wyposażenie każdego garażu, warsztatu lub budki narzędziowej wymaga zorganizowania odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi i szpargałów tak, aby wszystko miało swoje miejsce. W tym wypadku świetnie sprawdzają się regały narzędziowe. Dzięki nim nawet w najmniejszym pomieszczeniu zachowamy pełen porządek, który pozwoli nam na znalezienie potrzebnej rzeczy w kilka chwil.

Jaki regał do warsztatu?

Wybór idealnego regału do warsztatu to nie lada wyzwanie. Regały na narzędzia przyjmują bowiem różnego rodzaju formy oraz wielkości. Dlatego też podczas wyboru musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze: jak duży regał zmieści się w naszym warsztacie? Najlepiej ustawić go pod ścianą, dzięki czemu będziemy mieć jeszcze sporo miejsca do pracy. W takim wypadku musimy wymierzyć jak długi, szeroki i wysoki regał uda nam się zmieścić. Mając już te wymiary, sprawa wydaje się dużo prostsza. Po drugie – wybieramy pomiędzy regałem z półkami a regałem z szufladami. Regał z półkami sprawdza się do przechowywania dużych narzędzi, pudeł i większych gabarytów. Natomiast regały z szufladami świetnie sprawdzą się do posegregowania małych elementów: śrub, nakrętek, małych narzędzi jak wkrętaki czy klucze. Dlatego też najlepszym wyborem będą oba. Najlepiej zakupić niewielki zawieszany regał ścienny z pojemnikami oraz klasyczny regał warsztatowy.

Regał w garażu – gdzie ustawić?

Może się wydawać, że regał w garażu to zbędna rzecz, która będzie zajmować nam miejsce. Jednak dobrze zorganizowane miejsce do przechowywania pozwoli nam zachować tam porządek. Regały do garażu pozwalają na sezonowanie opon w bezpieczny sposób. Ustawienie skrzynek narzędziowych, tak by wszystko było pod ręką, a także do przechowywania używanych sezonowo rzeczy, takich jak ozdoby bożonarodzeniowe czy jako bezpieczne miejsce na zimowanie cebul kwiatowych. Jednak gdzie ustawić regał w garażu tak, aby nie zawadzał? To zależy od budowy naszego garażu. Jeśli jest odpowiednio długi, najlepiej ustawić regał na frontowej ścianie naprzeciwko wjazdu. Natomiast jeśli jest szerszy niż dłuższy, powinniśmy zdecydować się na ustawienie regału z boku – najlepiej tego szerszego (jeśli drzwi wjazdowe nie są symetrycznie prosto). Innym dobrym rozwiązaniem jest też naroży regał magazynowy, który możemy ustawić w dowolnym rogu garażu bez obawy, że będzie zawadzał.

Przechowywanie narzędzi

Prawidłowe przechowywanie narzędzi to połowa sukcesu w ich długowieczności. W takim wypadku niezbędne są regały warsztatowe, które pozwolą nam nie tylko na segregowanie narzędzi i utrzymanie w nich porządku, ale także na odpowiednie ich przechowywanie. Musimy bowiem wiedzieć, że klucze i wkrętaki powinny być przechowywane zawieszone, tak aby nie miały zbytniej styczności z podłożem (zwłaszcza mokrym lub brudnym). Większe narzędzia takie jak szlifierki kątowe, wiertarki lub wyrzynarki powinny być przechowywane w oryginalnych kasetkach. Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości, powinniśmy zainwestować w skrzynie magazynowe, które pozwolą na ułożenie poszczególnych sprzętów osobno, tak by nie uszkodzić przypadkiem przewodu lub innych elementów.