Inspekty

Filter
Grupa kolorów
  1. beżowybiałybrązowyczarnyczerwonyfioletowykolorowyniebieskipomarańczowyprzezroczystyróżowysrebrnyszaryzielonyzłotyżółty
Material
Wymiary

Inspekty i skrzynie na warzywa

Każdy, kto postanawia założyć ogród warzywny, wie, że powinno zacząć się od wyznaczenia grządek warzywnych. Jednak mało osób wie, że równie dobrze, zamiast przekopywać ogród, można wykorzystać skrzynie na warzywa oraz inspekty ogrodowe, które doskonale sprawdzą się jako struktura ogrodu warzywnego.

Jak zrobić warzywnik?

Warzywnik to marzenie niejednej osoby, jak zrobić go tak, aby był jednocześnie wygodny i łatwy w utrzymaniu? Z jednej strony możesz wyznaczyć grządki na warzywa w swoim ogrodzie, następnie przekopać całość tereny, wyznaczyć ścieżki oraz na poletkach posiać warzywa. Jest to rozwiązanie najprostsze i najczęściej stosowane. Jednak z drugiej strony możesz wykorzystać podniesione grządki, które sprawią, że założenie ogrodu będzie dużo prostsze. Grządki wzniesione ustawiasz bowiem w dowolnym miejscu ogrodu, które będziesz chcieć wykorzystać, następnie zasypujesz je ziemią zmieszaną z torfem lub kompostem, a następnie nasadzasz w nich warzywa. Co zyskujesz dzięki takiemu rozwiązaniu? Możliwość dopasowania podłoża idealnie do roślin, które będą na nim rosły. Gleba w ogrodzie ma różne pH oraz stężenie mikro- i makroelementów. Przed nasadzeniem warzyw należy ją zbadać pod tym kątem, a następnie zastosować wapnowanie, dobrać dawkę nawozu i wzbogacić nim glebę. W przypadku grządek podwyższonych co roku możesz wymienić w nich wkład, nie martwiąc się, chociażby o szkodniki.

Konstrukcja grządek podwyższonych

Sama konstrukcja grządek podwyższonych jest bardzo prosta. Niezależnie czy są to grządki drewniane, czy wykonane z blachy mają one taką samą budowę. Grządki wzniesione mają bowiem cztery narożne wsporniki, do których zamontowane są boki skrzyni. Trochę inną budową charakteryzują się wysokie skrzynie do uprawy roślin. Jest to bowiem skrzynia drewniana lub metalowa, nieco mniejsza niż grządka wzniesiona, zamocowana na czterech nogach. Jej powierzchnia jest zdecydowanie mniejsza, ale ma ona wiele zalet. Po pierwsze nadaje się na balkon lub taras, gdzie będzie doskonale współgrać z wysokością barierki. Jest także dobrym rozwiązaniem dla osób z problemami z kręgosłupem, które nie mogą się schylać lub pracować w pozycji klęczącej. W tym wypadku doskonale sprawdzą się także grządki wertykalne, które posiadają kilka donic ustawionych na pionowym stelażu.

Jakie warzywa można uprawiać w skrzyniach?

Każda grządka drewniana i metalowa nadaje się do uprawy, tak naprawdę wszystkich warzyw. Szerokie i wysokie skrzynie ogrodowe dobrze sprawdzą się przy roślinach okopowych takich jak marchew czy pietruszka, pozwalając na swobodny rozrost korzenia. Również por, kalarepa czy kapusta dobrze poradzą sobie w takiej uprawie. W skrzyniach wzniesionych na nóżkach lepiej będą sobie radzić rośliny o niewielkim systemie korzeniowym, takie jak rzodkiewki, sałata, cebula, pietruszka naciowa, a także wszelkiego rodzaju zioła. Będą one też doskonałą alternatywą do uprawy truskawek i poziomek, które dodatkowo będziemy mogli schować w ciepłym pomieszczeniu na okres zimowy.

Newsletter Rejestracja
© tectake   |   Wszystkie ceny wraz z podatkiem VAT bez kosztów dostawy.

Koszty dostawy do klienta w Polsce:

- Dostawa do odbiorcy na terenie Polski jest bezpłatna
- Wysyłka za pobraniem jest możliwa – w tym wypadku pobierana jest jednorazowa opłata 39,99 PLN
- Ze względów logistyczno-technicznych osobisty odbiór zakupionego towaru nie jest możliwy

Czas dostawy do klienta w Polsce:

- 1-3 dni robocze (poniedziałek – piątek) w przypadku zamówień opłaconych
- Czas dostawy zamówień pobraniowych wynosi ok. 5 dni roboczych
- Towar wysyłany jest z magazynu centralnego zlokalizowanego w Niemczech
- W przypadku przedpłaty na konto, zlecenie wysyłki następuje po zaksięgowaniu środków na koncie
- W przypadku problemów z dostawą wynikających np. z chwilowego braku towaru w magazynie kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie

Wysyłka w dniu zakupu jest możliwa, jeśli:

- Zapłata za towar wpłynie do godz. 6:00 rano w jeden z dni roboczych (poniedziałek – piątek)
- Kupujący wybierze jedną z form płatności: Przelewy 24 lub karta kredytowa
- Zamówione artykuły są dostępne w naszym magazynie

Wszystkie ceny podane na tej stronie są cenami brutto zawierającymi podatek VAT 23%. Podane wyżej warunki dostawy dotyczą jedynie produktów oznaczonych w sklepie internetowym TecTake jako dostępne.