Krzesła ogrodowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 364 zł
  UVP 669 zł
  (90)
 2. 394 zł
  UVP 894 zł
  (90)
 3. 495 zł
  UVP 714 zł
  (92)
 4. 709 zł
  UVP 1 299 zł
  (84)
 5. 1 044 zł
  UVP 1 679 zł
  (90)

Jak wybrać idealne krzesła ogrodowe?

Ogródek, taras i balkon staną się naprawdę przytulne tylko, gdy masz do dyspozycji odpowiednie krzesła ogrodowe. Bez krzeseł ogrodowych trudno byłoby cieszyć się pięknem ogrodu czy działki. Jeśli dobierzesz odpowiednie krzesła do ogródka, stworzysz uroczy kącik, który zapewni ci, twojej rodzinie i znajomym niezrównany komfort podczas wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak jednak wybrać idealne krzesła ogrodowe, które będą współgrać z całą aranżacją zewnętrza?

Bardzo istotny jest też tu dobór materiału. Jeszcze niedawno w polskich ogródkach standardem były tanie plastikowe krzesła ogrodowe – są niedrogie i odporne na warunki pogodowe. Są one jednak mało wytrzymałe, a wielu uznaje je za mało estetyczne. Dlatego dziś Polacy wracają do krzeseł ogrodowych z drewna — takie meble stanowią lekkie, ekologiczne oraz komfortowe rozwiązanie, a jeśli dobrze je zaimpregnowano, wytrzymają przez lata. Innym popularnym wyborem jest wiklina lub jej syntetyczne zamienniki, takie jak technorattan.

Składane krzesła ogrodowe – wady i zalety

Niektórzy rozstawiają krzesła ogrodowe przez cały ciepły sezon, ale wiele osób po prostu ustawia je, gdy organizuje przyjęcie. Składane krzesła ogrodowe nie tylko zapewnią komfort twoim gościom, ale stanowią także świetne rozwiązanie dla kempingu lub na balkon. Ponieważ zazwyczaj składają się na płasko, łatwo je przechowywać poza sezonem i utrzymywać w czystości. Wiele osób decyduje się kupić kilka składanych krzeseł ogrodowych jako rezerwę, na wypadek nieprzewidzianych imprez w ogrodzie czy salonie.

Przy zakupie takich krzeseł kempingowych warto zwrócić uwagę na płynnie działający mechanizm składania — upewnij się, czy działa w oparciu o sprężyny lub zatrzaski oraz czy nie zatnie się przypadkiem. Dobre składane krzesła ogrodowe powinny też być lekkie i zawsze gotowe do użycia, niezależnie. Jeśli chodzi o wykończenia, jedni lubią wodoodporne tkaniny syntetyczne, inni zaś wybierają bawełnę lub naturalny, oddychający len.

Krzesła technorattanowe do ogrodu — komfortowa alternatywa

Technorattan to plastik, który naśladuje wygląd naturalnego rattanu. Zachowuje przytulny, przyjazny wygląd, ale krzesła technorattanowe do ogrodu są znacznie bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż wiklina. Nawet bez poduszek technorattan zapewnia giętką, elastyczną strukturę siedziska dzięki swojej plecionej strukturze.

Co więcej, takie gładkie, równe paski ze sztucznej plecionki łatwo jest utrzymać w czystości. Łatwo jest też naprawić krzesła technorattanowe do ogrodu, gdy zostaną uszkodzone, dzięki czemu będą służyć Ci przez wiele sezonów. Technorattanowa plecionka jest uznawana za znacznie bardziej elegancką niż typowe plastikowe krzesła.

Technorattan jest także bardzo lekki, więc łatwo jest urządzić kącik grillowy i zanieść krzesła z tego materiału do ogrodu. Fakt, że technorattanowe krzesła są dostępne w szerokiej gamie kolorów, pozwala ci dopasować je do stylu twojego ogrodu lub do innych mebli ogrodowych. W przypadku krzeseł do ogrodu warto też dobrać odpowiednie poduszki, narzuty lub inne dekoracje zwiększające komfort.

Krzesła ogrodowe z podnóżkiem to wygodny odpoczynek

Większość krzeseł ogrodowych i kempingowych zapewnia po prostu miejsce do wygodnego siedzenia. Jednak jeśli zależy ci na większym komforcie dla ciebie i twoich gości, warto rozważyć krzesła ogrodowe z podnóżkiem czy regulowanym oparciem. Takie krzesła w stylu recliner bywają czasem rozkładane niczym leżaki. Możesz zatem przygotować sobie miejsce do wygodnego leżakowania, a następnie złożyć je do obiadu czy grilla.

Te krzesła ogrodowe z podnóżkiem zazwyczaj wykonane są z drewna lub technorattanu, czasem mają też metalowe stelaże. Komfort krzeseł ogrodowych z podnóżkiem zwiększają także podłokietniki, czasem nawet wyściełane. Oczywiście, sprawia to, że są większe i cięższe niż standardowe krzesła do ogrodu oraz trudno jest je przechowywać — ale odpoczynek jest tego wart.

Dopasuj zestawy krzeseł ogrodowych do własnego projektu

Wielu ludzi ceni sobie harmonijny i estetyczny projekt ogrodu — zestawy krzeseł ogrodowych to idealne rozwiązanie. Mogą być skoordynowane z twoim stołem; zestaw krzeseł do ogrodu z jasnego drewna wygląda świetnie ze stołem w tym samym kolorze. Jednak to nie jedyna możliwość — na przykład ogromny, kamienny czy metalowy stół ładnie pasuje do zestawu krzeseł ogrodowych z lekkiej, ażurowej wikliny lub technorattanu.

Kupując zestaw mebli ogrodowych, warto też rozważyć inne meble niż stoły oraz zestaw krzeseł. Ogrodowe meble to także stoliki, gdzie możesz umieścić filiżanki z kawą, różnego rodzaju altanki i przegrody zapewniające cień oraz prywatność. Twoje krzesła do ogrodu powinny być dopasowane do całego projektu przestrzeni — dlatego tak wiele osób stawia na skromne, naturalne drewno.

Warto też wybrać zestawy krzeseł ogrodowych, które są sztaplowane — to znaczy, że łatwo jest ułożyć je jedne na drugim, tak by zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane. Oczywiście, przy zakupie zestawów krzeseł ogrodowych należy kierować się przede wszystkim osobistym komfortem podczas wypoczynku w plenerze.

Fotele ogrodowe – dodaj prestiż do swego ogródka

Dzięki luksusowi foteli ogrodowych wysokiej jakości będziesz mógł cieszyć się słońcem na własnym tarasie i balkonie. Fotele ogrodowe sprawią, że w twoim ogrodzie poczujesz się elegancko, prestiżowo, a co najważniejsze, komfortowo. Kupując fotel tego typu, uzupełniasz swój stylowy ogród o zaciszny kącik, gdzie możesz swobodnie odpoczywać. Fotele do ogrodu pozwolą ci doskonale wykorzystać dostępną przestrzeń na balkonie.

Szerokie oparcie obecne w wielu stylach foteli ogrodowych sprawia, że możesz na nich wygodnie siedzieć podczas relaksu. Uczucie komfortu zwiększają również podłokietniki. Bardzo często fotel ogrodowy, w odróżnieniu od krzesła, ma też tapicerkę z materiału. Tak jak niektóre krzesła ogrodowe, możesz także znaleźć fotele ogrodowe z podnóżkiem.

Najbardziej rozpowszechnione są fotele ogrodowe z wikliny lub technorattanu, ponieważ takie plecionki bywają sprężyste, elastyczne i lekkie. Szczególnie w połączeniu z innymi meblami ogrodowymi, drewniane fotele są zarówno wygodne, jak i atrakcyjne.