Oświetlenie do domu

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 80 zł
  UVP 134 zł
  (95)
 2. 90 zł
  UVP 134 zł
  (78)
 3. 155 zł
  UVP 239 zł
  (90)

Dlaczego warto wybrać oświetlenie ledowe?

Oświetlenie LED to doskonałe rozwiązanie, które posiada bardzo wiele zalet. Jednym z jego atutów jest energooszczędność. W niektórych pomieszczeniach, światło świeci się bardzo często. To oświetlenie domowe jest więc opcją, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Zresztą należy także dostrzec to, że żarówki LED są dużo lepszą alternatywą dla zwykłych świetlówek. W przypadku tych drugich, aby osiągnęły one pełną moc świecenia, muszą najpierw się rozgrzać. Przy tym więc zużywają energię. Kolejną zaletą taniego oświetlenia do domu jakim jest LED, jest również sam wygląd. Sprawdzi się ono w każdej aranżacji wnętrza. Innym jego atutem jest to, że wymaga ono relatywnie niskiego napięcia do zasilania. To zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma ryzyka silnego porażenia. Od zwykłych żarówek różni się tym, że jest znacznie odporniejsze na wstrząsy i wibracje. To sprawia, że to oświetlenie domowe jest bardzo trwałe. Do tego także jest ekologiczne.

Zastosowanie oświetlenia LED

Wybierając światło w domu, warto zastanowić się nad zastosowaniem LED. Możesz je w bardzo oryginalny sposób wykorzystać w kuchni, pokoju dziennym, czy łazience. To oświetlenie domowe może występować w postaci modułów świetlnych, listew, taśm samoprzylepnych, pojedynczych świetlówek. Może ono tworzyć bardzo klimatyczny nastrój. Dlatego też chętnie jest stosowane np. przy dekoracji obrazów. Warto również podkreślić, że emituje ono też światło skupione. Ono zaś sprzyja pracy umysłowej np. pisaniu, czytaniu.

Jak w oryginalny sposób wykorzystać oświetlenie domowe LED?

W celach praktycznych stosowane jest jako oświetlenie blatu kuchennego, garderoby lub szafy, przestrzeni roboczej, lustra przy toaletce, lustra w łazience. LED może być umiejscowiony pod szafkami kuchennymi. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie listew LED, oświetlenia punktowego lub paneli LED. Dzięki umieszczeniu tego światła nad półkami w szafie – możesz wyeksponować, a tym samym łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. To rozwiązanie nadaje się także do pokojów dziecięcych i niemowlęcych. To światło może również rozjaśnić przestrzeń łazienki. Zdecydowanie ułatwi wykonywanie codziennych czynności jak np. makijaż. W tym przypadku polecane są listwy o zimnej barwie.

Oświetlenie ledowe wyposażone w czujniki ruchu

Czujniki ruchu są znane z wykorzystania ich w systemach alarmowych w celu wykrywania obecności intruza. Obecnie mają szerokie zastosowanie. Stosowane są one w lampach. Wykrywają one obecność i światło się zapala. To sprawia zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców nocą. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór oświetlenia w domu w oparciu o technologię LED. Jest ono zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Świetnie sprawdza się ono na korytarzu lub klatce schodowej. Możesz także zdecydować się na lampy ledowe przeznaczone na zewnątrz budynku.

Charakterystyka listew oświetleniowych LED

Listwy oświetleniowe LED doskonale wpasują się w tradycyjne, jak i nowoczesne wnętrza. Bardzo gustownie i modnie je wykończą. Nie dość, że pełnią funkcję dekoracyjną, to również praktyczną. To dzięki połączeniu z energooszczędnym źródłem światła LED, które jest łatwe w montażu i ma długą żywotność. Decydując się na tę propozycję, otrzymasz niepowtarzalny efekt wizualny. Jednym z powodów, dla których warto zastosować oświetlenie do domu w postaci listew oświetleniowych to brak szkodliwych substancji. Diody LED są ich pozbawione. To rozwiązanie niesie także duże bezpieczeństwo. Z tego względu, iż uniemożliwia porażenie człowieka. Nie dostarcza żadnych problemów, jeśli chodzi o indukcję elektromagnetyczną. Posiada wysoką sprawność energetyczną. Nie można również nie wspomnieć o tym, że nie powoduje zakłóceń typowych dla napięć przemiennych. Poza tym również ma różne możliwości zastosowania.

Taśmy LED

Energooszczędnym i nowoczesnym rozwiązaniem są również taśmy LED. Mogą one całkowicie odmienić Twoje wnętrze. Nadadzą mu dużo charakteru. Podczas ich wyboru należy wziąć pod uwagę: możliwość ich podłączenia, barwę światła, stopień ochrony, długość paska LED.