Armatury łazienkowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
  1. 150 zł
    UVP 334 zł
    (88)

Czym powinna charakteryzować się dobra bateria łazienkowa?

Bardzo ważne jest, aby zadbać o funkcjonalność łazienki. Podczas planowania remontu tego pomieszczenia, trzeba zastanowić się nad wyborem baterii łazienkowej. Przede wszystkim powinna pasować ona do stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Armatura musi być też wygodna i praktyczna. Warto, aby posiadała rozwiązania techniczne, które ułatwią Ci codzienne życie.

W jaki sposób działa bateria umywalkowa?

Baterie łazienkowe różnią się od siebie np. montażem, wyglądem oraz parametrami technicznymi. Różne rodzaje tego produktu posiadają odmienne wylewki. Odległość między jej końcem a dnem umywalki, powinna wynosić co najmniej 15 cm. Dostępne są np. baterie łazienkowe z wodospadem oraz z precyzyjnym mieszaczem, który dostarcza ciepłą i zimną wodę. Można też wyróżnić jednodźwigniowe. Jej konstrukcja może opierać się na technologii wykorzystującej kartusze ceramiczne.

Nowoczesne baterie do umywalek z oświetleniem LED 

Ta bateria łazienkowa to nowoczesne i designerskie rozwiązanie. Kolor podświetlenia LED zmienia się w zależności od temperatury wody. To daje wspaniałe efekty wizualne w Twojej łazience. Bateria do umywalek z oświetleniem LED jest bardzo łatwa w obsłudze. Umożliwia jednym ruchem ręki – wygodne regulowanie przepływu i temperatury.

Czym cechują się baterie umywalkowe ze szklanką wylewką?

Chcesz, aby Twoja łazienka zyskała wyjątkowy i oryginalny wygląd? Tak właśnie może się stać, dzięki baterii łazienkowej ze szklaną wylewką. Posiada ona bardzo elegancki design. Do tego również wykonana została z wysokiej jakości materiałów takich jak mosiądz i szkło. Posiada łatwą do utrzymania w czystości powierzchnię chromowaną.

Dlaczego wybór odpowiedniej baterii umywalkowej jest tak ważny?

Nieprawidłowe dopasowanie baterii umywalkowej może spowodować, że będą potrzebne częste wizyty hydraulika. <b>Będzie to także rzutować na stan łazienki</b>. Wiecznie mokra umywalka, czy też podłoga to coś, co każdy chce uniknąć. Podczas remontu przegląda się katalogi, wybiera panele, drzwi, kafelki. Natomiast takie drobiazgi jak np. baterie, zostawia się na sam koniec. Ważne jest, by pamiętać, aby nie wybierać ich pod wpływem stresu, czy emocji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii umywalkowej?

Jednym z aspektów na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze baterii umywalkowej jest sama instalacja. Należy więc sprawdzić, jaki ten produkt ma rodzaj przyłącza. Bateria wodospadowa jednouchwytowa to doskonałe rozwiązanie. Jest ona przede wszystkim bardzo wygodna w użyciu. Jej obsługa nie zabiera dużo czasu. Będzie ona pasować do nowoczesnych i minimalistycznych łazienek. Aspekt wizualny jest bardzo ważny. Jednak nie tylko nim należy się kierować. Znaczenie mają także parametry techniczne takie jak np. zastosowane materiały, trwałość. Chociaż też dopasowanie do całości jest istotne. Bateria musi też pasować nie tylko do umywalki, ale do wystroju pomieszczenia. Warto więc kierować się zasadą prostej konsekwencji stylowej.

Z jakich elementów składa się bateria?

Wbrew pozorom ten produkt składa się z wielu elementów. Do nich należą: wylewka, uszczelki, mieszacz, perlator, głowica do baterii, uchwyty. Przykładowo wodospadowe baterie umywalkowe z oświetleniem posiadają odporną na zużycie głowicę ceramiczną. Zapewnia ona długotrwałe działanie i precyzyjną obsługę. Instalacja chromowanej baterii jednodźwigniowej z mieszaczem nie stanowi żadnego problemu.

Jak dobrać baterię do umywalki?

Kluczową kwestią podczas wyboru baterii jest jej idealne dopasowanie do umywalki. To bardzo ważna rzecz, która zapobiegnie problemom związanym z przeciekaniem kranu lub rozchlapywaniem wody. W przypadku, gdy będzie ona najwyższej jakości, a zostanie ona źle dobrana do ceramiki – mogą pojawić się kłopoty. <b>Istotna jest długość wylewki oraz sposób mocowania armatury</b>. Musisz sobie uświadomić, że kran nie może być ani za długi, ani za krótki. W pierwszej sytuacji podłożenie pod niego rąk będzie znacząco utrudnione. Natomiast w drugim przypadku może pojawić się ryzyko słabego zasięgu strumienia.

Dlaczego sposób mocowania baterii ma znaczenie?

Sposób mocowania baterii ma znaczenie z tego względu, iż nie wszystkie umywalki są wyposażone w otwory, które pozwalają na zamontowanie armatury bezpośrednio na ceramice. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być kupienie umywalki wraz z baterią. Nie będziesz musieć wtedy dopasowywać kran do misy i pozostałych elementów do łazienki.

Najważniejsze zalety baterii umywalkowych jednouchwytowych

Jednym z czynników, jaki powinno się brać pod uwagę podczas wyboru baterii umywalkowych jest oszczędność wody. Dwuuchwytowe są stosunkowo rzadko stosowane. Częstszym wyborem są baterie jednouchwytowe ze względu na ich oszczędność. Poza tym w przypadku tej pierwszy opcji, konieczność regulacji wody za pomocą dwóch uchwytów zabiera dużo czasu. Nie jest również zbytnio precyzyjna. Co za tym idzie – nie jest ekologiczna. Natomiast dzięki bateriom jednouchwytowym można ograniczyć zużycie wody nawet o 30%. Dużym udogodnieniem jest mieszacz, który umożliwia uzyskać preferowaną temperaturę wody.