Akcesoria kominkowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Chcesz zadbać o kominek? Zrobisz to bez problemu z akcesoriami kominkowymi od tectake.pl. Dzięki naszym akcesoriom twój kominek zawsze będzie do działania!

Co składa się na akcesoria kominkowe?

Kominek to serce każdego domu i miejsce, w którym spędzić można niejeden długi zimowy wieczór. Tak jak każde wyposażenie wymaga on jednak odpowiedniej dbałości i pielęgnacji, by cały czas mógł zadowalać wszystkich domowników swoim ciepłem. Do zajmowania się kominkiem najlepszy będzie zestaw akcesoriów kominkowych, w którego skład wchodzą: szczypce, pogrzebacz, szufelka i miotła. Wszystko to po to by utrzymać kominek w pełnej gotowości i czystości. Dzięki takim akcesoriom bez problemu wygarniesz cały popiół lub włożysz opał do wnętrza kominka. Akcesoria kominkowe umieszczone są na poręcznym, utrzymanym w nowatorskim stylu stelażu, który z łatwością przenosić można z miejsca na miejsce. Stonowana kolorystyka i eleganckie, smukłe wykończenia narzędzi sprawiają, że zestaw akcesoriów kominkowych jest doskonałym kompanem dla Twojego kominka.

Ciepło i bezpiecznie czyli bramki zabezpieczające do kominka

Palenie w kominku jest częstą praktyką, która wymaga dużej ostrożności. Szczególnego znaczenia przybiera to w przypadku, gdy w domu z kominkiem mieszkają małe dzieci, które są szczególnie ciekawskie i chcą siedzieć jak najbliżej ognia. W takich sytuacjach, aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, warto rozważyć zakup bramki zabezpieczającej do kominka. Bramki te mają na celu wyodrębnić obszar wokół kominka, który mógłby stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka. Specjalne systemy ryglowania gwarantują, że nawet najbardziej zagorzały maluch nie przedostanie się przez zabezpieczenie. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych elementów w zestawy, a także różnym wariantom montażu, bramki zabezpieczające do kominka znajdą swoje miejsce nawet w salonach o bardzo specyficznym kształcie.

Uporządkowany opał czyli stojaki do składania drewna

Najpopularniejszym materiałem opałowym wykorzystywanym do kominków domowych jest drewno. Szczególnie wyraźnie jest to widoczne na wsiach i przedmieściach, które często otoczone są przez gęste lasy. Stąd też bierze się suche drewno, później przeznaczane na opał. Gdzie zatem trzymać to drewno? W przypadku dużej ilości najlepiej odkładać je w garażu. Pomocne są w tym stojaki do składania drewna, która pozwalają na utrzymanie odpowiedniego porządku i posegregowanie stosu pociętych drewnianych elementów. Stojaki dzięki swojej elastyczności dopasują się do każdego kąta i ściany pozwalając na lepsze gospodarowanie przestrzenią. Z zastosowaniem krawędziaków, czyli podłużnych kawałków drewna o specjalnym kształcie, można także łączyć wybrane części stojaków zarówno w pionie jak i w poziomie tworząc ramy, w których swobodnie układać można pocięte pnie i gałęzie.

Ocynkowane stojaki do układania drewna - sposób na efektywne sztaplowanie drewna

Układanie drewna opałowego ma charakter zarówno praktyczny jak i estetyczny. Po pierwsze, sztaplowane drewno jest dużo łatwiejsze w przechowaniu, przenoszeniu i użytkowaniu, a wyciągnięcie jednej deski nie zrujnuje całej konstrukcji, jak ma to miejsce w przypadku chaotycznie ułożonych stosów drewna. Po drugie, odpowiednio posegregowane drewno sprawia lepsze efekty wizualne, dając wrażenie schludności i porządku. Kluczową rolę odgrywają tu ocynkowane stojaki do układania drewna. Dzięki wytrzymałemu materiałowi, jakim jest stal ocynkowana ogniowo, są one w stanie przetrwać długie lata trzymając Twoje drewno w ryzach. Jeśli więc szukasz wyposażenia, które pozwoli Ci zapanować nad garażowym chaosem wywoływanym przez drewno opałowe rozważ zakup praktycznych stojaków do układania drewna.