Wózki dziecięce

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
  1. 115 zł
    UVP 199 zł
    (94)

Wózki dziecięce - Bezpiecznie na drodze z dzieckiem i rożkiem

Kiedy w drodze jest dziecko, wszyscy przyszli rodzice stają w pewnym momencie przed pytaniem, jaki wózek wybrać. Istnieje wiele różnych modeli, a różnice w cenach mogą być znaczne. Dlatego przygotowaliśmy dla Was mały poradnik na ten temat.

Wstępne rozważania przy zakupie wózka dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecinnego i wybór odpowiedniego wózka najlepiej przeprowadzić jeszcze w czasie ciąży. Dzięki temu będziesz doskonale przygotowana, gdy w końcu pojawi się Twój mały książę lub księżniczka - co, jak wszyscy wiemy, czasem zdarza się szybciej niż planowano...

Aby wybrać odpowiedni wózek dziecięcy, należy wcześniej zadać sobie kilka pytań: Na jakiej nawierzchni chcesz go używać? Małe plastikowe koła nadają się na płaską asfaltową powierzchnię, natomiast duże gumowe koła zapewniają płynną jazdę nawet na wyboistych leśnych i żwirowych ścieżkach. Jeśli zamierzasz dużo podróżować z dzieckiem, będziesz potrzebować zwrotnego wózka, który można łatwo złożyć i schować w bagażniku.

Jeśli mieszkasz na wyższym piętrze bez windy i dlatego musisz często przenosić wózek, powinieneś wybrać model o niskiej masie własnej. Czy chcesz używać wózka przez jak najdłuższy czas, czy później zamienisz wózek dla noworodka na wózek dla dzieci? Czy planujesz mieć inne dzieci, które również będą później korzystać z wózka? I oczywiście: ile pieniędzy chcesz wydać na swój wymarzony wózek?

Twoja lista kontrolna przy zakupie wózka dziecięcego

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz, istnieją pewne podstawy, bez których nie powinieneś się obejść: Wysokiej jakości wózek dziecięcy posiada pieczęć TÜV lub pieczęć GS oznaczającą "sprawdzone bezpieczeństwo". Jest solidny, stabilny, a hamulec postojowy działa bez zarzutu. Regulowany uchwyt do pchania i łatwo składany stelaż ułatwiają obsługę. Pokrowiec powinien być odporny na warunki atmosferyczne, oddychający i łatwy do czyszczenia. W żadnym wypadku tkanina nie może mieć nieprzyjemnego zapachu chemicznego.

Wózek klasyczny czy wózek kombi?

Klasyczny wózek ma duże gumowe opony wypełnione powietrzem i dobre zawieszenie. Można go używać od dnia narodzin: Zintegrowane nosidełko lub miękkie nosidełko można zdjąć, dzięki czemu można elastycznie podróżować ze swoim małym skarbem. Ten model wózka jest odpowiedni dla wszystkich, którzy preferują tradycyjny wygląd bez wielu falbanek.

Kolejna zaleta: klasyczne wózki oferują mnóstwo miejsca do przechowywania pieluszek i butelek lub zakupów. Jednak ten model jest zalecany tylko dla dzieci do maksymalnie dwunastu miesięcy. Znacznie dłużej możesz używać wózka kombi: jest to klasyczna rama wózka, którą można modyfikować za pomocą różnych modułów dodatkowych. Takie modele 3 w 1 zawierają zazwyczaj fotelik samochodowy, nosidełko i siedzisko sportowe.

Wózek kombinowany łączy w sobie wszystkie zalety klasycznego wózka i wózka spacerowego: dzięki temu można go używać od narodzin syna lub córki aż do wieku przedszkolnego. Warunkiem tego jest oczywiście solidna rama, którą można optymalnie manewrować dzięki parze kół obrotowych. Dzięki temu zachowasz mobilność nawet wtedy, gdy Twoje dziecko rośnie i z czasem staje się cięższe.

Buggy, wózek sportowy czy baby jogger?

Jak tylko dziecko potrafi siedzieć i bezpiecznie chodzić, można przesiąść się na mały, zwrotny wózek. Ten rodzaj wózka dla starszych dzieci nadaje się szczególnie do krótkich wycieczek po płaskim terenie i oferuje wiele komfortu. Dostępne są na przykład modele z regulowanym oparciem, wyściełanym siedziskiem i praktycznym daszkiem przeciwsłonecznym. Wysokiej jakości wózki są niezwykle lekkie i można je składać i rozkładać bez wysiłku - często jedną ręką. I: Wiele dzieci uwielbia fakt, że mogą samodzielnie wsiadać i wysiadać z wózka.

Wózek sportowy jest stosunkowo podobny do wózka buggy: ten model wózka można również złożyć przy niewielkim wysiłku, ale często jest nieco cięższy, a przez to bardziej stabilny niż wózek buggy. Dlatego też wózek sportowy można bez problemu pchać także na nierównych powierzchniach. Taki model polecany jest jako drugi wózek po klasycznym wózku, gdy dziecko potrafi już bezpiecznie siedzieć i nie chce już cały czas leżeć.

Baby jogger jest również rodzajem wózka sportowego i idealnie nadaje się dla wysportowanych rodziców: Dzięki stabilnej, a jednocześnie elastycznej konstrukcji joggery mogą być wykorzystywane do szybkiej jazdy podczas jazdy na łyżwach, joggingu lub wędrówek. Dobre zawieszenie zapewnia, że Twój mały ulubieniec siedzi w nim wygodnie i bezpiecznie nawet podczas wycieczek na łono natury, na przykład na nierównych leśnych ścieżkach. Ten trójkołowy model wózka jest polecany dla dzieci od pierwszego roku życia.

Dodatki i akcesoria do wózka

Kiedy już zdecydujesz się na wózek, możesz rozejrzeć się za odpowiednimi akcesoriami. Na przykład praktyczny jest wózek lub poduszka z przytulną wyściółką ze skóry jagnięcej, która szczególnie w zimie zapewnia dziecku ciepło. Wysokiej jakości osłona przeciwdeszczowa z przezroczystego tworzywa sztucznego jest mocowana na wózku w czasie deszczu i nie może się rozwiewać nawet przy silnym wietrze.

Na lato przyda się parasolka lub żagiel przeciwsłoneczny, który ochroni dziecko przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Irytujące komary lub osy mogą również przeszkadzać w podróży w wózku latem - tutaj pomocna może być odpowiednia siatka przeciw owadom. Jeśli masz starsze dziecko, które nie jest jeszcze w stanie bezpiecznie pokonywać dłuższych dystansów, dobrym pomysłem jest deska na nogi do wózka: Mocuje się ją do rozpórki między tylnymi kołami, dzięki czemu zmęczeni mali poszukiwacze przygód mogą być popychani przez mamę i tatę.

Wózek powinien pasować do Twojego życia

O ile kobiety często interesują się wyglądem wózka, o tyle mężczyzn interesują głównie szczegóły techniczne. Jedno i drugie ma swoje uzasadnienie, ale najważniejsze jest to, abyś wybrał model, który będzie pasował do Twoich warunków. W końcu ktoś, kto mieszka na wsi i często porusza się po nierównym terenie, potrzebuje innego wózka niż ktoś, kto mieszka w mieście. I podczas gdy właściciele samochodów powinni zdecydować się na model, który mieści się w bagażniku, osoby jeżdżące pociągami zazwyczaj potrzebują lekkiego, zwrotnego wózka. Zasadniczo zainwestuj w jakość, a ty i twoje potomstwo będziecie cieszyć się wózkiem przez długi czas. I kto wie: może dziecko numer dwa zostanie ogłoszone wkrótce ...?