Kosze plażowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Kosz plażowy — prestiż i komfort na wakacjach!

Dziś nad Bałtykiem duży kosz plażowy jest uznawany za synonim luksusu oraz prestiżu. Polscy urlopowicze wybierają je coraz częściej zamiast parawanów, ponieważ takie kosze plażowe zapewniają znacznie lepszą ochronę przed wiatrem, deszczem i słońcem. Co więcej, znacznie bardziej pomagają w zachowaniu prywatności. To jednak nie jedyny powód, by zakupić własny pojemny kosz na plażę – wielofunkcyjny mebel, którego można używać niemal wszędzie.

Jest to nie tylko komfortowe siedzisko, ale także przyciągający wzrok piękny mebel ogrodowy. Dzięki własnemu koszowi plażowemu będziesz mógł zrelaksować się w komforcie własnego ogrodu, tarasu czy w salonie. Możesz siedzieć w komforcie podczas rodzinnego grilla na działce, obserwować gwiazdy z partnerem na swoim balkonie – albo ustawić kosz plażowy we własnej restauracji zapewniając takie doznania gościom!

Kosz plażowy wiklinowy – producent zaleca naturalne materiały

Wiele koszy plażowych jest zbudowanych z drewna – podobnie jak inne meble ogrodowe, wykonuje się je ze splatanych drewnianych pasków lub pędów wikliny. Tańsze kosze plażowe zbudowano prawdopodobnie z jasnego drewna: może być to świerk, sosna czy brzoza. Jednak klasyczny rodzaj tego mebla to kosz plażowy wiklinowy. Producent pierwszych koszy plażowych, Wilhelm Bartelman, był tkaczem koszy wiklinowych i pracował w ten sposób dla samego cesarza Niemiec!

Wiklina jest użyteczna oraz bardzo atrakcyjna wizualnie. Meble wiklinowe mają wiele zalet: są lekkie, sprężyste oraz stosunkowo odporne na warunki atmosferyczne. Wyglądają świetnie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w ogrodzie lub na balkonie. Zrozumiałe jest zatem, dlaczego kosze plażowe wiklinowe cieszą się tak wielką popularnością.

Lekkość wraz z ekologicznością surowca sprawia, że kosz plażowy wiklinowy od producenta mebli wysokiej jakości stanowi obecnie ikonę bałtyckiej plaży. Choć wiklina ma liczne zalety, to jednak jest stosunkowo mało wodoodporna; dlatego właśnie twoje wiklinowe leżaki plażowe powinny być impregnowane.

Doskonały kosz plażowy: technorattan to idealne rozwiązanie!

W przeciwieństwie do koszy wykonanych z drewna lub wikliny, kosze plażowe z technorattanu są odporne na deszcz i nie rozkładają się łatwo. Co więcej, łatwo jest wyczyścić taki kosz plażowy. Technorattan wymaga po prostu pielęgnacji gąbką i wodą. Choć może być mniej ekologiczna niż prawdziwa wiklina, ta plecionka z tworzywa sztucznego gwarantuje długą żywotność.

Technorattan jest bardzo odporny na wilgoć — kosz plażowy technorattanowy umożliwi ci na przykład spokojną lekturę książki w plenerze w ciepły letni deszcz. Wysokojakościowe tworzywa sztuczne również bardzo dobrze znoszą promieniowanie UV, dzięki czemu twój kosz plażowy z technorattanu zachowa swój kolor przez długi czas.

Technorattanowy kosz to produkt, który wytrzyma długie lata – co więcej, nie musisz co roku konserwować, impregnować ani uszczelniać takiego kosza plażowego. Technorattan jest dostępny w wielu kolorach, więc możesz dopasować go do stylu twojego ogrodu, będzie też wyróżniać się spośród morza podobnych koszy. Wiele takich leżaków jest składanych i łatwo je zmieścić w bagażniku czy na poddaszu. Oznacza to, że niezależnie od pory roku możesz odpocząć w swoim koszu plażowym z technorattanu, gdy tylko nadejdzie przyjazna pogoda.

Kosze plażowe: ogrodowe i działkowe

Kosz plażowy, wbrew nazwie, jest bardzo uniwersalnym meblem. Zabierzesz go nie tylko na plażę czy do lasu. Kosze plażowe ogrodowe umożliwią ci swobodny relaks na własnej posesji – w ogródku, na działce lub tarasie. Wiele osób rozkłada kosze plażowe ogrodowe, by zdrzemnąć się spokojnie przed domem, a dobrze dobrany produkt będzie idealnie komponował się z całym wystrojem działki.

Kosz ogrodowy może być cięższy niż typowy, bo nie musisz dźwigać go na plażę – może mieć więc różne przydatne dodatkowe funkcje, jak regulowane oparcie czy kółka ułatwiające jego przemieszczanie. Kosz plażowy do ogrodu pozwoli ci przenieść się nad Bałtyk, pozostając w zaciszu własnego balkonu z dobrą książką – ciesząc się też rozkładanym daszkiem zapewniającym komfort i cień. Wiele tego typu koszy ma inne dodatkowe funkcje jak kieszenie na tablet, uchwyty na butelki czy możliwość szybkiego rozkładania.

Kosze plażowe do siedzenia — i nie tylko

Dlaczego w ogóle wybrać tego typu kosze plażowe do siedzenia? Możesz dzięki nim odpocząć w komfortowych warunkach, nie tracąc wcale kontaktu z przyrodą. Liczne schowki zapewniają dostęp do przyborów, zabawek, narzędzi czy książek. Nie są to tylko kosze plażowe do siedzenia, bo można w nich położyć się jak na leżaku albo szybko się przebrać. Wiele osób docenia także to, że zapewniają ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami.

Oczywiście, kosze plażowe są cięższe i trudniejsze w transporcie, ale ten wybór świadczy o prestiżu użytkownika. To idealna odpowiedź dla posiadaczy własnej działki czy ogródka. Kosz plażowy do siedzenia jest doskonałą opcją, znacznie tańszą niż, na przykład, altanka w ogrodzie. Wybierając kosze plażowe do siedzenia, zyskujesz piękny, funkcjonalny mebel, który będzie służył ci latami.