Stoły ogrodowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 680 zł
  UVP 1 119 zł
  (82)
 2. 565 zł
  UVP 849 zł
  (90)
 3. 160 zł
  UVP 264 zł
  (96)

Wiklinowe stoły ogrodowe – prostota i wysoka jakość!

Wiklinowe stoły ogrodowe to proste, ale wysokiej jakości meble, które idealnie komponują się z roślinnością w ogródku czy na balkonie. Wiklina jest pięknym, naturalnym tworzywem, które jest giętkie i lekkie, a stoły z tej plecionki są trwałe, proste oraz naprawdę przytulne. Dzięki wiklinowym stołom ogrodowym i innym meblom możesz używać własnego ogródka jako drugiego salonu, gdzie będziesz pracować, nie tracąc kontaktu z przyrodą.

Wiklinowe stoły ogrodowe są dla wielu bardzo estetyczne, ze względu na przyjemną teksturę kojarzącą się z lasem, naturą oraz odpoczynkiem. To także wytrzymały materiał, który przetrwa wiele lat na zewnątrz i bez problemu ulegnie biodegradacji. Wiklina nie blaknie pod wpływem promieni UV, a przy odpowiedniej impregnacji jest stosunkowo odporna na wilgoć. Lekkie stoły ogrodowe z wikliny łatwo przenosić i aranżować, a poza sezonem można umieścić je w domu, gdzie będą stanowiły piękną ozdobę salonu.

Ozdób swój taras, wybierając piękne stoły balkonowe

Bez względu na to, jak mały lub duży jest twój balkon, stoły balkonowe z pewnością go upiększą. Właściciele małych, miejskich balkonów mogą łatwo wzbogacić je przy pomocy kompaktowych stołów balkonowych, ułatwiających relaks na świeżym powietrzu czy efektywną aranżację dostępnej przestrzeni. Doskonałej jakości stoły balkonowe bywają wykonane z drewna, tworzyw sztucznych lub metalu i szkła. Te ostatnie prezentują się świetnie, z pewnością wytrzymają też trudne warunki pogodowe.

Przy stole balkonowym nie tylko zrelaksujesz się na świeżym powietrzu. Taki stolik może też służyć jako bardzo atrakcyjna dekoracja czy podstawka pod kwietniki, dzięki czemu twój balkon będzie chlubą całej okolicy. Właściciele rozległych tarasów lub werand mogą również wybrać większe, bardziej komfortowe stoły balkonowe, na których można swobodnie pracować albo spożyć posiłek w komfortowych warunkach pod parasolem.

Stoły na balkon — drewno, metal, szkło czy kamień?

Przed zakupem stołu na balkon warto zdecydować się na wybór materiału, z których ma być on wykonany — wiklinowe stoliki, jak widać powyżej, zapewniają lekkość i wdzięk. Jednak wiele osób preferuje stoły na balkon ze stali nierdzewnej albo aluminium, ponieważ są wytrzymałe, stylowe oraz łatwe w pielęgnacji. Drewno jest także znakomitym wyborem — często stoliki wykonane z akacji lub olchy wyglądają bardzo pięknie, dzięki naturalnym słojom.

Stylową opcją mogą być też wiklinowe lub metalowe stoły na balkon ze szklanym blatem. Każdy balkon będzie wyglądał lepiej z tym nowoczesnym, eleganckim akcentem. Ich gruby szklany blat może być przezroczysty lub matowy – niezależnie od stylu, będzie zawsze niesamowicie wytrzymały, trudny do zarysowania i prosty do utrzymania w czystości. Z drugiej strony, kamienny blat stołu na balkon wygląda nie tylko bardzo elegancko, ale będzie niezwykle odporny na warunki atmosferyczne.

Podwieszane stoły balkonowe na balustradę – estetyka i wygoda

Podwieszane stoły balkonowe na balustradę to ciekawy, nietypowy sposób na zaoszczędzenie miejsca przy jednoczesnym zapewnieniu pięknej estetyki. Na takim stoliku, pięknie integrującym się z obudową balkonu, możesz umieścić kwietnik albo doniczki. Na takich stołach balkonowych na balustradę rozstawisz też na przykład filiżanki czy kieliszki, aby obserwować gwiazdy ze swojego balkonu wraz z partnerem.

Takie podwieszane stoliczki mają haki, dzięki którym zamocujesz je na barierce (czasem z regulowanymi śrubami zapewniającymi stabilność) oraz wsporniki. W ten sposób upewnisz się, że się nie wywrócą. Na podwieszanym stole balkonowym na balustradę możesz bez przeszkód spożyć kolację albo nawet pracować na laptopie.

Rozwiązanie dla małych balkonów: stoły balkonowe podwieszane

Fakt, że stoły balkonowe podwieszane są składane i opuszczane, daje im znaczną przewagę nad podobnymi meblami. Możesz łatwo podnieść blat stołu i, jak przeciętny Polak, rozwiesić pranie lub pobawić się z kotem na balkonie, a gdy zaprosisz kogoś na balkon, opuścisz stolik i rozstawisz kubki z kawą. Wiele takich stołów balkonowych podwieszanych ma też regulowaną wysokość.

Wbrew nazwie, nie są to po prostu stoły balkonowe. Podwieszane stoliki bywają przydatne także gdy potrzeba ci dodatkowej powierzchni w ogrodzie, w kuchni, a czasem nawet w klasie szkolnej. Takie podwieszane stoły balkonowe stanowią niezwykłe rozwiązanie, równie przyjemne wizualnie, co praktyczne.