Pozostałe akcesoria ogrodowe

Kominki ogrodowe i inne ciekawe akcesoria do ogrodu

W Twoim ogrodzie nie brakuje altany, licznych pergoli i innych akcesoriów o dużych gabarytach? Bez względu na to, czy Twój ogród zaaranżowany jest z dużym rozmachem, czy może jest to mały ogród, zawsze potrzebować będziesz akcesoriów drobnych. Oprócz tych bardzo popularnych i powszechniej używanych, jak na przykład ogrodowe węże tectake.pl oferuje również bardziej wyszukane i oryginalne ogrodowe gadżety. Zarówno takie jak dużych gabarytów narzędzia, typu ogrodowe siewniki do trawy, jak i ogrodowe kominki oraz wiele innych.

Po co w ogródku kominek?

Kominek z pewnością nadaje odpowiedniego klimatu nie tylko wnętrzom, ale również – poza nimi. Ponadto taka ogrodowa wersja kominka sprawdzi się na przykład na tarasie. Obecnie często trudno rozpalić sobie nie tylko ognisko, ale często nawet grilla obok własnego domu, ze względu na dużą ilość wydzielanych z nich toksycznych substancji. Kominek w ogrodzie, w altanie, na tarasie albo w innym miejscu poza domem pomaga stworzyć niepowtarzalny klimat, jaki daje ogień, nie dymiąc jednocześnie tak intensywnie jak choćby opalany węglem drzewnym grill. Nasze ogrodowe kominki na taras to niewielkie, ale bardzo estetyczne akcesoria opalane drewnem. Ponadto ogrodowy kominek lub piecyk używany właśnie w tym miejscu, często osłoniętym nieco od otwartej przestrzeni, rzeczywiście pozwala dogrzać się nieco w chłodne wieczory. Niektóre kominki to zatem jedynie drobne akcesoria dekoracyjne, posiadające głównie walory estetyczne, oddziaływujące na zmysły, a inne – to już prawdziwe elementy ogrzewania typu piece tarasowe. Niezależnie od tego, czy są elementami grzewczymi, czy jedynie elementem ogrodowego wystroju, to takie kominki czy też piece mają przede wszystkim za zadanie tworzenie niepowtarzalnego klimatu. A właśnie stylowe i eleganckie akcesoria tego typu znajdziesz w naszym sklepie internetowym tectake.pl. Tarasowe kominki pełnić mogą swoje zadania przez cały rok, bez względu na jego porę i panującą aktualnie pogodę.

Węże ogrodowe elastyczne

Elastyczne węże do podlewania ogrodu to jedne z podstawowych narzędzi niezależnie od tego, czy jest to zwykły trawnik, ogród kwiatowy, warzywny czy też jeszcze innego typu. Wygodne, elastyczne węże do podlewania, są również bardzo wygodne w przechowywaniu. Węże o harmonijkowej strukturze zajmują mniej miejsca po ich złożeniu, jak i łatwiej jest je rozciągać na różne odległości. Klasyczne węże elastyczne jak i elastyczne węże ogrodowe z pistoletem, to węże mające tego typu właściwości, że można używać ich w bardo komfortowy sposób zarówno na dłuższych jak i na krótszych odcinkach. Ponadto wersje z pistoletem pozwalają na sprawną i optymalną regulację strumienia wody. Węże ogrodowe, potrafiące kilkukrotnie zwiększać swoją pierwotną długość podczas podlewania, na pewno ucieszą znacznie bardziej, niż te klasyczne, nawijane mozolnie za pomocą specjalnej korbki na stojak.

Ogrodowe domki dla owadów

Budki dla ptaków są widywane powszechnie od pokoleń i nie budzą specjalnego zdziwienia. Tymczasem analogiczne nieco do nich domki dla owadów z drewna – także mają swoja rację bytu w ogrodach i ogródkach. Liczne gatunki owadów są bardzo potrzebne i pożyteczne do prawidłowego funkcjonowania naszego ekosystemu, a co za tym idzie – także Twojego ogrodu. Możesz zatem chronić przyrodę i dbać o swój ogródek również za pomocą ustawiania właśnie drewnianych domków dla owadów do ogrodu na zimę. Pomogą one przetrwać tym drobnym i wrażliwym organizmom do wiosny. Skoro dokarmiamy sikorki i inne ptaki, tym bardziej taki niewielki i niewymagający hotel dla owadów nie tylko spełnia swoją szczytną funkcję, ale również stanowi swoistą ozdobę ogródka. Drewniany domek z daszkiem oraz odpowiednim wypełnieniem, w którym owady mogą się bezpiecznie skryć można na przykład zawiesić na drzewie na specjalnym, fabrycznie montowanym do niego uchwytom. To zatem gadżet zarówno dekoracyjny jak i ekologiczny. Znakomicie wpisuje się w cały wystrój ogródka bez względu na stylistykę w jakiej jest on utrzymany.

Flaga na maszt!

Ale w ogródku? Oczywiście! Z okazji różnego rodzaju świąt oraz uroczystości flagi wiszą na wielu budynkach. Tymczasem taką okolicznościową, lub na przykład reklamową flagę, umieścić można także na specjalnym maszcie. Takie ogrodowe maszty na flagę ze sklepu tectake.pl mają coraz większe rzesze miłośników. Tego typu maszt jest bardzo wygodny w plenerze, podczas imprez nie tylko w ogrodach, ale także na przykład na plaży itp. Gotowe maszty oferujemy w komplecie z polską flagą albo z flagami innych krajów. Sam maszt jest natomiast stabilny, a zarazem – prosty w montażu. Jest również prosty w obsłudze, zwłaszcza, że można regulować wysokość na jakiej ostatecznie zostanie umieszczona nasza flaga. Maszty na flagę, choć nie należą do naszych flagowych produktów, coraz częściej przydają się nie tylko patriotom.

Narzędzia ogrodowe

Zanim powstanie bujny ogród, trzeba oczywiście chociażby zasiać trawę. O roślinność, jaką sam zaaranżujesz a także jej ostateczny kształt trzeba przecież starannie dbać. W związku z tym w Twoim ogrodzie przyda się znacznie więcej narzędzi niż te drobne, mieszczące się w ręku. W nawet niewielkich rozmiarów ogrodzie swoje zastosowanie znajdą siewniki ogrodowe do nawozu. Trawa wertykulowana, regularnie nawadniana i nawożona o wiele lepiej utrzymuje swoją dobrą kondycję i zdrowy, piękny wygląd. Wystarczy kilka narzędzi obsługiwanych ręcznie, najczęściej za pomocą specjalnych uchwytów, „rączek”, jednak znacznie przyspieszających prace ogrodowe, dzięki swoim gabarytom. Wśród nich, obok siewników, znajdziesz między innymi proste urządzenia do wyrównywania powierzchni Twojego trawnika, takie jak obsługiwane ręcznie niewielkie walce do trawy. Dzięki naszym narzędziom oraz akcesoriom zadbasz o swoje trawniki kompleksowo. Jednocześnie, w przeciwieństwie do narzędzi elektrycznych albo spalinowych – nie zużywają one na przykład energii elektrycznej, ani żadnego typu paliwa, przez co są tanie same w sobie jak i w ich eksploatacji. Nie wymagają również tego, abyś znał się na elektryce a ponadto – są bardzo intuicyjne w obsłudze.