Kostkarki do lodu

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
  1. 595 zł
    UVP 894 zł
    (93)
  2. 1 245 zł
    UVP 1 429 zł
    (90)

Porady dotyczące zakupu kostkarki do lodu

Pyszne koktajle i drinki doskonale smakują z kostkami lodu i to nie tylko na letnich imprezach, ale o każdej porze roku. Często zamrażarka w lodówce nie zapewnia wystarczającej przestrzeni. Do tego napełnianie wodą pojemników na kostki lodu wykonanych z plastiku lub woreczków jest bardzo uciążliwe i nie jest zbyt higieniczne. A w czasie imprezy kostek lodu nigdy za dużo! Gotowe kostki lodu z supermarketu są stosunkowo drogie i trzeba po nie specjalnie pojechać tracąc dodatkowo czas. Zakup kostkarki do lodu jest doskonałym i praktycznym pomysłem, a ponadto urządzenie doda nowoczesnego wyglądu Twojej kuchni. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, wystarczy napełnić urządzenie wodą, nacisnąć przycisk i już po krótkim czasie cieszyć się efektem. Ponadto niektóre kostkarki posiadają funkcję wyboru wielkości, a nawet kształtu kostek.

Jak działa kostkarka do lodu?

Kostkarki są dość kompaktowe, a ich wydajność jest stosunkowo duża. Mają zbiornik na wodę, a także elementy chłodzące i grzewcze. Urządzenie jest obsługiwane za pomocą silnika elektrycznego. Niektóre urządzenia można również podłączyć bezpośrednio do źródła wody. Może to być bardzo przydatne, jeśli czesto potrzebujesz dużej ilości kostek lodu, np. do chłodzenia potraw w bufecie. Kostkarki do lodu posiadają też tę zaletę, że lód jest całkiem przejrzysty, natomiast kostki przygotowywane w zamrażarce mają często mętny i popękany wygląd. Dzięki elementowi grzejnemu w maszynie kostki odrywają się i spadają do pojemnika.

Jak długo trwa proces tworzenia kostek?

Czas produkcji kostek lodu może się bardzo różnić w zależności od urządzenia. Wiele z nich ma możliwość wytwarzania kostek o różnych rozmiarach, a czas produkcji może się różnić w zależności od ich ilości i wielkości. Czas produkcji może trwać kilka minut, na przykład w około 10 minut powstanie kilka kostek lodu. Niektóre kostkarki mają podane w instrukcji obsługi, ile kostek lodu są w stanie wypordukować w ciągu doby. Wiele kostkarek posiada funkcję automatycznego wyłączania oraz wyboru programów.

Jak często trzeba czyścić maszynę do lodu?

Podobnie jak inne urządzenia kuchenne, które pracują z wodą, kostkarki do lodu muszą być regularnie czyszczone i odkamieniane. Ze względów higienicznych wodę w zbiorniku należy wymieniać za każdym razem przed przygotowaniem kostek. Jeszcze przed pierwszym użyciem kostkarka do lodu powinna zostać dokładnie wyczyszczona, aby żadne fabryczne zabrudzenia nie zostały zamrożne i nie trafiły do Twojego napoju. Producenci zazwyczaj określają jak często należy czyścić dane urządzenie. Zasadniczo, zbiornik i koszyk na lód powinny zostać wytarte do sucha po każdym użyciu. Do tego celu najlepiej użyć miekkiej szmatki, aby nie spowodować żadnych zadrapań.

Jak czyścić i odkamieniać maszynę do lodu?

Należy zawsze stosować się do instrukcji producenta co do tego jakich środków odkamieniających używać lub co jest zabronione. Producenci często sugerują, aby tak jak w przypadku ekspresów do kawy lub innych urządzeń, czyścić kostkarkę roztworem octu lub kwasu cytrynowego. Częstotliwość koniecznego czyszczenia zależy również od stopnia twardości użytej wody. Jeśli do produkcji kostek lodu masz zamiar stosować wodę wodociągową, zaleca się najpierw sprawdzić jej twardość. W niektórzch urządzeniach dopuszcza się stosowanie gazowanej wody mineralnej.

Jakie kostkarki do lodu są dostępne na rynku?

Istnieje duży wybór kostkarek do lodu różnych producentów. Urządzenia te mogą być zaprojektowane w różny sposób, różnić się od siebie pod względem jakości, wydajności i funkcji a także ceny. Która z kostkarek do lodu jest najbardziej odpowiednia dla danego klienta, zależy od tego, jak bardzo wydajne powinno być urządzenie oraz jakiej wielkości kostek oczekuje.

Wniosek: Praktyczna i higieniczna produkcja kostek lodu jest możliwa tylko z kostkarką

Kostkarki do lodu są idealnym rozwiązaniem kiedy potrzebujemy jednolitych i przejrzystych kostek lodu. Nie tylko do drinków i koktajli, ale także przy przygotowywaniu różnych potraw, np. w połączeniu z kruszarką do lodu do przygotowania różnych deserów lub do chłodzenia żywności podanej w formie bufetu. Przygotowanie dużej ilości kostek lodu jest ponadto bardzo wygodne i higieniczne. Dzięki kostkarce do lodu, serwowanie gościom schłodzonych napojów w dowolnym momencie już nigdy nie będzie problemem.