Zestawy ogrodowe wypoczynkowe

Komplety mebli ogrodowych z rattanu

Określenie „meble ogrodowe” jako takie najczęściej przywodzi na myśl lekkie, filigranowe meble wykonane zwykle z plastiku bądź innych sztucznych tworzyw. Wiele osób marzy jednak o prawdziwych, ogrodowych meblach wypoczynkowych. Komplet analogiczny do tego w salonie, ale w ogrodzie? To możliwe, w przypadku naszych mebli z technorattanu do ogrodu i nie tylko! Technorattan jest wzorowanym na naturalnym rattanie tworzywem, które pozwala tworzyć meble i akcesoria łudząco podobne do rattanowych.

Komplety wypoczynkowe na taras z rattanu

Rattan, podobnie jak nasza rodzima wiklina, jest naturalnym surowcem do wyrobu mebli, pochodzącym z Azji. Niemniej – ani jeden ani drugi z tych popularnych surowców nie sprawdza się dobrze w ogrodzie w naszej strefie klimatycznej. Wszędzie, gdzie meble z tworzyw naturalnych narażone są na oddziaływanie różnorodnych czynników atmosferycznych, a zwłaszcza wilgoci, szybko się niszczą. Na szczęście wymyślono tak zwany technorattan, czyli imitację mebli z prawdziwego rattanu w oparciu o aluminiowe konstrukcje. Rattanowe komplety wypoczynkowe do ogrodu powstają zatem właśnie z tego materiału. Dzięki temu wyglądają atrakcyjnie i estetycznie, ale przy tym – nie ulegają takim procesom jak rattan naturalny na zewnątrz budynków. Dopiero te konstrukcje można pokryć miękkimi pokrowcami, poduszkami itp. Te zaś akcesoria łatwo jest wymieniać i prac w pralce. Ustaw zatem bez obaw Twój zestaw wypoczynkowy na bazie technorattanu na tarasie lub w ogródku!

Rattanowe komplety wypoczynkowe od tectake.pl

W sklepie internetowym tectake.pl kupisz kilka wariantów takiego rodzaju mebli. Beże, brązy i szarości uzupełnione o biel oraz wyraziste akcenty bardzo ładnie prezentują się na nowoczesnych tarasach. Taki zestaw można postawić w altanie, w ogrodzie i wszędzie, gdzie obawiasz się umieścić takie same meble, jakie kupujesz do domu. Te meble posiadają także różne zakamarki i schowki, w których możesz umieścić np. potrzebne na zewnątrz drobiazgi. Są proste w czyszczeniu i funkcjonalne.