Skrzynki na listy

Filter
Grupa kolorów
  1. beżowybiałybrązowyczarnyczerwonyfioletowykolorowyniebieskipomarańczowyprzezroczystyróżowysrebrnyszaryzielonyzłotyżółty
Material

Nowa skrzynka pocztowa - na co zwrócić uwagę

Pomimo SMS-ów i e-maili, stary dobry list jest nadal wiodącą formą komunikacji. Skrzynka pocztowa jest zatem niezbędna dla wszystkich właścicieli domów. Wybór skrzynek pocztowych jest duży, dostępne są liczne kształty i kolory. Szczególnie odporne na warunki atmosferyczne są skrzynki pocztowe wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium, jak również modele z plastiku. Każdy, kto wybierze drewnianą skrzynkę pocztową, powinien wybrać drewno odporne na warunki pogodowe. Prenumerujesz prasę? Jeśli tak, potrzebujesz skrzynki z gazetnikiem.

Zasady dotyczące wyboru miejsca montażu skrzynki pocztowej

Skrzynka powinny być łatwo dostępna dla listonosza - zaleca się montaż na wysokości od 70 do 170 cm. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie mówi: „Jeżeli skrzynka pocztowa znajduje się w trudno dostępnym miejscu lub nie ma jej wcale, adresat może zostać wyłączony z usługi doręczania listów”. Dlatego też skrzynka pocztowa powinna zostać zamontowana na elewacji zewnętrznej, najlepiej pod zadaszeniem. Należy upewnić się, że Twoja korespondecja jest chroniona przed wilgocią, brudem i nieautoryzowanym dostępem.

Twoje prawo do standardowej skrzynki pocztowej

Wymiary skrzynki pocztowej są regulowane zgodnie z normą DIN EN 13724. Podstawą wymiarów jest duży standardowy format C4: list tej wielkości powinien z łatwością zmieścić się w skrzynce, bez niebezpieczeństwa załamania w chwili wrzucenia go do środka. Uwaga: W wielu starszych budynkach nadal znajdują się przestarzałe i zbyt małe modele. Mieszkańcy mogą zwrócić się do administracji bądź zarządcy budynku z prośbą o wymianę skrzynki pocztowej na zgodną z obowiązującymi standardami.

Newsletter Rejestracja
© tectake   |   Wszystkie ceny wraz z podatkiem VAT bez kosztów dostawy.

Koszty dostawy do klienta w Polsce:

- Dostawa do odbiorcy na terenie Polski jest bezpłatna
- Wysyłka za pobraniem jest możliwa – w tym wypadku pobierana jest jednorazowa opłata 39,99 PLN
- Ze względów logistyczno-technicznych osobisty odbiór zakupionego towaru nie jest możliwy

Czas dostawy do klienta w Polsce:

- 1-3 dni robocze (poniedziałek – piątek) w przypadku zamówień opłaconych
- Czas dostawy zamówień pobraniowych wynosi ok. 5 dni roboczych
- Towar wysyłany jest z magazynu centralnego zlokalizowanego w Niemczech
- W przypadku przedpłaty na konto, zlecenie wysyłki następuje po zaksięgowaniu środków na koncie
- W przypadku problemów z dostawą wynikających np. z chwilowego braku towaru w magazynie kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie

Wysyłka w dniu zakupu jest możliwa, jeśli:

- Zapłata za towar wpłynie do godz. 6:00 rano w jeden z dni roboczych (poniedziałek – piątek)
- Kupujący wybierze jedną z form płatności: Przelewy 24 lub karta kredytowa
- Zamówione artykuły są dostępne w naszym magazynie

Wszystkie ceny podane na tej stronie są cenami brutto zawierającymi podatek VAT 23%. Podane wyżej warunki dostawy dotyczą jedynie produktów oznaczonych w sklepie internetowym TecTake jako dostępne.