Skrzynki na listy

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Nowa skrzynka pocztowa - na co zwrócić uwagę

Pomimo SMS-ów i e-maili, stary dobry list jest nadal wiodącą formą komunikacji. Skrzynka pocztowa jest zatem niezbędna dla wszystkich właścicieli domów. Wybór skrzynek pocztowych jest duży, dostępne są liczne kształty i kolory. Szczególnie odporne na warunki atmosferyczne są skrzynki pocztowe wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu aluminium, jak również modele z plastiku. Każdy, kto wybierze drewnianą skrzynkę pocztową, powinien wybrać drewno odporne na warunki pogodowe. Prenumerujesz prasę? Jeśli tak, potrzebujesz skrzynki z gazetnikiem.

Zasady dotyczące wyboru miejsca montażu skrzynki pocztowej

Skrzynka powinny być łatwo dostępna dla listonosza - zaleca się montaż na wysokości od 70 do 170 cm. Specjalne rozporządzenie w tej sprawie mówi: „Jeżeli skrzynka pocztowa znajduje się w trudno dostępnym miejscu lub nie ma jej wcale, adresat może zostać wyłączony z usługi doręczania listów”. Dlatego też skrzynka pocztowa powinna zostać zamontowana na elewacji zewnętrznej, najlepiej pod zadaszeniem. Należy upewnić się, że Twoja korespondecja jest chroniona przed wilgocią, brudem i nieautoryzowanym dostępem.

Twoje prawo do standardowej skrzynki pocztowej

Wymiary skrzynki pocztowej są regulowane zgodnie z normą DIN EN 13724. Podstawą wymiarów jest duży standardowy format C4: list tej wielkości powinien z łatwością zmieścić się w skrzynce, bez niebezpieczeństwa załamania w chwili wrzucenia go do środka. Uwaga: W wielu starszych budynkach nadal znajdują się przestarzałe i zbyt małe modele. Mieszkańcy mogą zwrócić się do administracji bądź zarządcy budynku z prośbą o wymianę skrzynki pocztowej na zgodną z obowiązującymi standardami.