Krzesła rattanowe

Krzesła z polirattanu: stylowe, wygodne i odporne na działanie warunków atmosferycznych

Krzesła rattanowe zakrólowały na dobre na naszych tarasach, balkonach i w ogrodach. Ich ponadczasowe i eleganckie wzornictwo wkomponuje się idealnie w styl Twojej strefy wypoczynku na świeżym powietrzu. I to niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pojedynczy fotel czy cały ich zestaw – spędzanie chwil na zewnątrz stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zalety krzeseł ogrodowych z polirattanu

Użyty do produkcji foteli ogrodowych polirattan to tworzywo na bazie polietylenu. Krzesła i fotele z polirattanu charakteryzują się wieloma zaletami – są odporne na działanie warunków atmosferycznych jak deszcz czy mróz oraz intensywne działanie promieni słonecznych. Materiał nie wchłania wilgoci, co sprawia, że fotele i krzesła polirattanowe nawet po intensywnej ulewie szybko stają się suche. Dzięki stabilnej, aluminiowej konstrukcji fotele są niezwykle stabilne. A sama plecionka miękka i wygodna. Niezwykle ważną cechą foteli z polirattanu jest ich łatwość czyszczenia. Zabrudzenia i kurz dają się łatwo usunąć przy pomocy węża ogrodowego.

Polirattan a rattan

Naturalny rattan charakteryzuje się zupełnie innymi cechami – pozyskiwane z pnia palmy włókna są bardzo lekkie, łamliwe i nieodporne na działanie czynników atmosferycznych. Mimo to meble z naturalnego rattanu znalazły swoich zwolenników. Fotele ogrodowe z polirattanu również wykonane są z plecionki, a jej wygląd niczym nie odbiega od odpowiednika z naturalnego rattanu. Podobnie jak wyroby z naturalnego rattanu, również krzesła z polirattanu wykonywane są ręcznie. Ze względu na pochodzenie rattanu, w produkcji mebli z polirattanu wyspecjalizowały się głównie firmy z Azji Południowo-Wschodniej.