Krzesła biurowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 295 zł
  UVP
  (93)
 2. 265 zł
  UVP 399 zł
  (86)
 3. 265 zł
  UVP 354 zł
  (91)
 4. 650 zł
  UVP 894 zł
  (94)

Krzesło biurowe – Twój wierny kompan w pracy

Średnio 212 w roku dni spędza pracownik biurowy siedząc na swoim krześle. Codzienna, wielogodzinna siedząca praca często w niewłaściwej pozycji może prowadzić do bolesnych skurczów mięśni oraz w efekcie do problemów z kręgosłupem. Na szczęście można temu zaradzić – ergonomicznie ukształtowany fotel biurowy redukuje ryzyko bólu pleców.

Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego fotela biurowego?

Wybierz fotel biurowy, który możesz indywidualnie dopasować do swojego wzrostu, sylwetki oraz pozycji w czasie pracy. Nowoczesne fotele oferują mechanizm, który synchronizuje nachylenie siedziska z oparciem. Funkcja amortyzacji siedziska dba z kolei o odpowiednie wsparcie ciała w czasie siadania. Szczególnie wygodne są fotele biurowe, których oparcie sięga do ramion. Odpowiednio wypukłe oparcie należycie podtrzymuje odcinek lędźwiowy. Wyposażanie fotele biurowego w podłokietniki lub rezygnacja z nich, to indywidualna kwestia użytkownika. Kolejnym ważnym kryterium są kółka – twarde przeznaczone są do dywanów i wykładzin podłogowych, miękkie do parkietu, drewnianych podłóg i paneli.

Zwróć uwagę na właściwą pozycję siedzenia

Siedząc na fotelu obrotowym, pamiętaj o właściwej pozycji. Tylko wtedy kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążany. Twoje nogi powinny tworzyć kąt 90 stopni, uda powinny pewnie spoczywać na siedzisku, a stopy powinny dotykać podłogi. Opierając się, Twoje uda powinny wystawać na szerokość dwóch palców poza brzeg siedziska. Między Twoimi udami a blatem stołu powinno być miejsce na szerokość dłoni. Nowo nabyty fotel najlepiej wypróbować bezpośrednio przy biurku – w tym celu usiądź na nim, wyprostuj się i ustaw monitor w ten sposób, by znajdował się przynajmniej 50 cm od oczu. Jeśli ustawienie nie męczy, to oznacza, że właśnie znalazłeś kompana, który będzie towarzyszył Ci w Twojej biurowej codzienności.