Krzesła biurowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Krzesło biurowe – Twój wierny kompan w pracy

Średnio 212 w roku dni spędza pracownik biurowy siedząc na swoim krześle. Codzienna, wielogodzinna siedząca praca często w niewłaściwej pozycji może prowadzić do bolesnych skurczów mięśni oraz w efekcie do problemów z kręgosłupem. Na szczęście można temu zaradzić – ergonomicznie ukształtowany fotel biurowy redukuje ryzyko bólu pleców.

Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego fotela biurowego?

Wybierz fotel biurowy, który możesz indywidualnie dopasować do swojego wzrostu, sylwetki oraz pozycji w czasie pracy. Nowoczesne fotele oferują mechanizm, który synchronizuje nachylenie siedziska z oparciem. Funkcja amortyzacji siedziska dba z kolei o odpowiednie wsparcie ciała w czasie siadania. Szczególnie wygodne są fotele biurowe, których oparcie sięga do ramion. Odpowiednio wypukłe oparcie należycie podtrzymuje odcinek lędźwiowy. Wyposażanie fotele biurowego w podłokietniki lub rezygnacja z nich, to indywidualna kwestia użytkownika. Kolejnym ważnym kryterium są kółka – twarde przeznaczone są do dywanów i wykładzin podłogowych, miękkie do parkietu, drewnianych podłóg i paneli.

Zwróć uwagę na właściwą pozycję siedzenia

Siedząc na fotelu obrotowym, pamiętaj o właściwej pozycji. Tylko wtedy kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążany. Twoje nogi powinny tworzyć kąt 90 stopni, uda powinny pewnie spoczywać na siedzisku, a stopy powinny dotykać podłogi. Opierając się, Twoje uda powinny wystawać na szerokość dwóch palców poza brzeg siedziska. Między Twoimi udami a blatem stołu powinno być miejsce na szerokość dłoni. Nowo nabyty fotel najlepiej wypróbować bezpośrednio przy biurku – w tym celu usiądź na nim, wyprostuj się i ustaw monitor w ten sposób, by znajdował się przynajmniej 50 cm od oczu. Jeśli ustawienie nie męczy, to oznacza, że właśnie znalazłeś kompana, który będzie towarzyszył Ci w Twojej biurowej codzienności.