Drapaki

Filter
Grupa kolorów
  1. beżowybiałybrązowyczarnyczerwonyfioletowykolorowyniebieskipomarańczowyprzezroczystyróżowysrebrnyszaryzielonyzłotyżółty
Material
moc
Wysokość

Drapaki: jeden z najważniejszych mebli dla posiadacza kota

Wprawdzie zachowanie kotów, w szczególności gdy łaszą się i dają się głaskać na to nie wskazuje, ale koty to drapieżniki. Z tego względu do ich rytuałów należy ostrzenie pazurów, aby były one odpowiednim narzędziem do łowów mimo, że ich ofiarom najczęściej padają kłębki wełny i pluszowe myszki. Aby kot nie wpadł na pomysł ostrzenia pazurów na Twoich meblach, warto zaopatrzyć się w odpowiedni do tego celu drapak. W dalszej części znajdziesz wskazówki, na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego drapaka.

Materiał i wyposażenie drapaka

Wybierając drapak, zwróć uwagę, by był wykonany z naturalnych materiałów jak sizal lub drewno, ponieważ koty nie tylko będą się nie niego wdrapywać ale również lubią wgryzać w niego swoje zęby. Praktycznym rozwiązaniem są drapaki ze ściąganymi elementami tapicerki, które dodatkowo można prać. Ważnym kryterium jest również grubość tub. Grube tuby zapewniają konstrukcji drapaka odpowiednią stabilność.

Szczególnie chętnie kupowane są drapaki wyposażone w domki, drabinki platformy oraz wgłębienia, dzięki którym koty będą mogły nie tylko ostrzyć pazury, ale również bawić się, chować lub spać. Zabawę zapewnią różnego rodzaju zabawki, bez których koci świat nie byłby taki radosny. Przy szczególnie złożonych konstrukcjach drapaków sugerujemy zwrócić uwagę, czy dołączona jest łatwa w zrozumieniu i czytelna instrukcja montażu.

Wysokość i miejsce ustawienia drapaka

Niskie i średniej wysokości drapaki nadają się głównie dla młodych kotów. Małe kotki uczą się stosunkowo szybko wskakiwać na drapak, za to zejście wymaga odrobiny wprawy. Drapaki do sufitu są rozwiązaniem odpowiednim, jeśli w domu mamy kilka kotów. Dzięki temu każdy z nich znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Starsze koty powinny mieć możliwość łatwego wejścia i zejścia z drapaka – w tym celu warto zaopatrzyć się w drapak wyposażony w schodki. Dzięki temu stawy starszych kotów nie będą dodatkowo nadwyrężane.

Nasza rada: Koty przebywają zwykle w miejscu, w którym znajdują się ludzie. Dlatego szukając drapaka warto wybrać taki model, który odpowiednio wkomponuje się w resztę pomieszczenia. Wtedy Twój kot z pewnością szybko się z nim oswoi i już po krótkim czasie zacznie z niego korzystać.

Newsletter Rejestracja
© tectake   |   Wszystkie ceny wraz z podatkiem VAT bez kosztów dostawy.

Koszty dostawy do klienta w Polsce:

- Dostawa do odbiorcy na terenie Polski jest bezpłatna
- Wysyłka za pobraniem jest możliwa – w tym wypadku pobierana jest jednorazowa opłata 39,99 PLN
- Ze względów logistyczno-technicznych osobisty odbiór zakupionego towaru nie jest możliwy

Czas dostawy do klienta w Polsce:

- 1-3 dni robocze (poniedziałek – piątek) w przypadku zamówień opłaconych
- Czas dostawy zamówień pobraniowych wynosi ok. 5 dni roboczych
- Towar wysyłany jest z magazynu centralnego zlokalizowanego w Niemczech
- W przypadku przedpłaty na konto, zlecenie wysyłki następuje po zaksięgowaniu środków na koncie
- W przypadku problemów z dostawą wynikających np. z chwilowego braku towaru w magazynie kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie

Wysyłka w dniu zakupu jest możliwa, jeśli:

- Zapłata za towar wpłynie do godz. 6:00 rano w jeden z dni roboczych (poniedziałek – piątek)
- Kupujący wybierze jedną z form płatności: Przelewy 24 lub karta kredytowa
- Zamówione artykuły są dostępne w naszym magazynie

Wszystkie ceny podane na tej stronie są cenami brutto zawierającymi podatek VAT 23%. Podane wyżej warunki dostawy dotyczą jedynie produktów oznaczonych w sklepie internetowym TecTake jako dostępne.