Eleganckie fotele dyrektorskie

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 510 zł
  UVP 639 zł
  (89)
 2. 500 zł
  UVP 729 zł
  (87)
 3. 429 zł
  UVP 774 zł
  (89)

Fotel dyrektorski: reprezentacyjny mebel do Twojego biura

Fotel dyrektorski to coś więcej niż tylko krzesło biurowe – jest niezwykle wygodny, reprezentacyjny i pokryty skórą naturalną lub ekoskórą. Często fotele dyrektorskie mają miękką tapicerkę, a ich kolory to stonowana czerń lub klasyczny brąz. Oprócz gabinetów kadry zarządzającej, fotele dyrektorskie coraz częściej spotykane są w salach konferencyjnych oraz w biurach domowych, co nie dziwi, ponieważ rozwiązanie to gwarantuje nie tylko odpowiedni komfort pracy ale jednocześnie stanowi optyczne uzupełnienie każdego biura.

W ten sposób dopasujesz fotel do swoich preferencji

Długie godziny spędzone w fotelu biurowym to dzień powszedni nie tylko kadry zarządzającej. W celu uniknięcia bólów pleców, ramion i karku należy zaopatrzyć się w ergonomiczny fotel, którego ustawienia można dostosować do indywidualnej sylwetki.

Wysokość siedziska powinna tak zostać ustawiona, by uda tworzyły lekko opadającą linie w kierunku kolan. Głębokość siedziska będzie z kolei właściwie ustawiona, jeśli między okolicę podkolanową a przednią część siedziska da się wcisnąć trzy lub cztery złączone palce. Ostatnim krokiem jest właściwe ustawienie oparcia, podparcia pod lędźwie, zagłówka oraz podłokietników, aby pozycja była pewna, nie powodowała bólów i odpowiadała osobistym preferencjom.

Cechy charakteryzujące dobry fotel dyrektorski

Fotel powinien zostać odpowiednio dobrany do wagi osoby w nim siedzącej. Ponadto ważne jest, by nie krępował ruchów. Tapicerka powinna być wytrzymała i łatwa w czyszczeniu, aby zapewnić fotelowi odpowiednią estetykę również po dłuższym okresie użytkowania. Przednia część siedziska nie może być zbyt twarda, aby w czasie siedzenia nie wywierać niepotrzebnego nacisku na kolana. Z drugiej strony tapicerka nie powinna być zbyt miękka. Nasza sugestia: przy wyborze fotele dyrektorskiego należy uwzględnić także wysokość stołu oraz preferowaną pozycję do pracy.