Eleganckie fotele dyrektorskie

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Fotel dyrektorski: reprezentacyjny mebel do Twojego biura

Fotel dyrektorski to coś więcej niż tylko krzesło biurowe – jest niezwykle wygodny, reprezentacyjny i pokryty skórą naturalną lub ekoskórą. Często fotele dyrektorskie mają miękką tapicerkę, a ich kolory to stonowana czerń lub klasyczny brąz. Oprócz gabinetów kadry zarządzającej, fotele dyrektorskie coraz częściej spotykane są w salach konferencyjnych oraz w biurach domowych, co nie dziwi, ponieważ rozwiązanie to gwarantuje nie tylko odpowiedni komfort pracy ale jednocześnie stanowi optyczne uzupełnienie każdego biura.

W ten sposób dopasujesz fotel do swoich preferencji

Długie godziny spędzone w fotelu biurowym to dzień powszedni nie tylko kadry zarządzającej. W celu uniknięcia bólów pleców, ramion i karku należy zaopatrzyć się w ergonomiczny fotel, którego ustawienia można dostosować do indywidualnej sylwetki.

Wysokość siedziska powinna tak zostać ustawiona, by uda tworzyły lekko opadającą linie w kierunku kolan. Głębokość siedziska będzie z kolei właściwie ustawiona, jeśli między okolicę podkolanową a przednią część siedziska da się wcisnąć trzy lub cztery złączone palce. Ostatnim krokiem jest właściwe ustawienie oparcia, podparcia pod lędźwie, zagłówka oraz podłokietników, aby pozycja była pewna, nie powodowała bólów i odpowiadała osobistym preferencjom.

Cechy charakteryzujące dobry fotel dyrektorski

Fotel powinien zostać odpowiednio dobrany do wagi osoby w nim siedzącej. Ponadto ważne jest, by nie krępował ruchów. Tapicerka powinna być wytrzymała i łatwa w czyszczeniu, aby zapewnić fotelowi odpowiednią estetykę również po dłuższym okresie użytkowania. Przednia część siedziska nie może być zbyt twarda, aby w czasie siedzenia nie wywierać niepotrzebnego nacisku na kolana. Z drugiej strony tapicerka nie powinna być zbyt miękka. Nasza sugestia: przy wyborze fotele dyrektorskiego należy uwzględnić także wysokość stołu oraz preferowaną pozycję do pracy.