Szklarnie

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
  1. 1 475 zł
    UVP 2 239 zł
    (79)
  2. 1 225 zł
    UVP 1 789 zł
    (80)
  3. 345 zł
    UVP 509 zł
    (88)
  4. 135 zł
    UVP 179 zł
    (90)
  5. 245 zł
    UVP 279 zł
    (80)

Szklarnia ogrodowa

Zakładając warzywnik, doskonale wiesz, że niektóre warzywa wymagają trochę innych warunków wzrostu – lepiej rosną w ciepłym miejscu osłoniętym od wiatru. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem jest szklarnia ogrodowa, którą możemy łatwo zamontować w ogrodzie lub na działce i dzięki niej będziemy cieszyć się pięknymi pomidorami, lub truskawkami całorocznymi.

Jak zamontować szklarnie z poliwęglanu?

Jak każdy budynek użytkowy szklarnia z poliwęglanu powinna być odpowiednio zamontowana, aby była bezpieczna. W naszym sklepie można zakupić specjalne szklarnie ogrodowe z fundamentem, które można łatwo i trwale zamontować w ogrodzie, by nawet największe wichury nie sprawiały im problemu. Aby poprawnie zamontować szklarnię z poliwęglanu, wpierw trzeba zabetonować ławę fundamentową w gruncie. W tym celu rogi fundamentu umieszczamy w kotwach zalanych betonem. Po pełnym zastygnięciu dokręcamy do nich pozostałą część fundamentu szklarni. Na koniec montujemy szklarnię na fundamencie za pomocą śrub. Stelaż budynku dokręcamy do fundamentu. W przypadku szklarni dostawianej do budynku dobrym rozwiązaniem jest także zakotwiczenie górnej belki w ścianie budynku.

Gdzie postawić szklarnię w ogrodzie?

Jeśli zdecydujemy się na montaż szklarni w ogrodzie, powinniśmy zastanowić się, czy mamy miejsce, aby ustawić ją poprawnie. Może wydawać się, że mała szklarnia ogrodowa zmieści się wszędzie, ale musimy wiedzieć, że powinna ona być ustawiona dłuższym bokiem w kierunku południowym, by łapać jak najwięcej światła. Dlatego też najlepiej ustawić ją na osi wschód – zachód. Wiadomo oczywiście, że nie musi być ustawiona idealnie, jednakże kąt nachylenia nie powinien być większy niż 45°, ponieważ wtedy rośliny w szklarni będą nam dojrzewać nierównomiernie, natomiast te pozbawione większej ilości pełnego światła mogą rozwijać się nie prawidłowo. Dlatego też szklarnia nie powinna stać zbyt blisko drzew, które będą jej zasłaniać światło. Spadające liście również będą światło zasłaniać, a także zalegające liście mogą powodować narastanie pleśni, która może przenosić się na rośliny wewnątrz tunelu. Co więcej, w czasie gwałtownego wiatru spadające gałęzie mogą uszkodzić płyty poliwęglanowe, co spowoduje kosztowną naprawę lub konieczność wymiany szklarni na nową.

Na co zwrócić uwagę kupując szklarnię?

Chcąc kupić szklarnię ogrodową, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze, czy posiada ona fundament, który ją zakotwiczy i zabezpieczy przed porywami wiatru. Po drugie, przejrzystość płyt poliwęglanowych lub namiotu foliowego powinna być dość wysoka. Ciemne kolory będą zacieniać rośliny wewnątrz i opóźnią ich wzrost. Latem będzie także w ciemnym tunelu wyższa temperatura. Po trzecie, otwierane okna lub podwijane ściany. Dzięki temu łatwo będziemy w stanie regulować temperaturę wewnątrz, tak aby warzywa miały optymalne warunki wzrostu bez przegrzewania ich i nadmiernego wysuszania gleby. Po czwarte, wygoda użytkowania – dodatkowe półki do rozstawienia rozsady oraz szerokie drzwi zdecydowanie ułatwią Ci korzystanie ze szklarni. Te pierwsze zwiększą powierzchnię uprawy, te drugie ułatwią wnoszenie do środka konewki czy wiadra.