Deszczownice prysznicowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Szukasz większego komfortu podczas wizyty pod prysznicem? Rozwiązaniem jest deszczownica prysznicowa, która pozwoli na maksymalny relaks! Sprawdź naszą ofertę!

Deszczownice prysznicowe - jakie są najlepsze?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym na pierwszym miejscu stawia się komfort i użyteczność, dlatego niezbędne jest odpowiednie dobranie jej wystroju i wyposażenia. Jedną z rzeczy, na które warto zwrócić baczną uwagę są deszczownice prysznicowe. Różnią się one od siebie nie tylko kształtem, ale także wielkością. Przy wyborze najlepszej deszczownicy trzeba wziąć pod uwagę zarówno aspekty wizualne jak i praktyczne. Duże lub małe powierzchniowo deszczownice będą zupełnie inaczej wpasowywać się w niektóre aranżacje pomieszczeń, dlatego rozmiar stanowi bardzo ważny czynnik podczas wyboru. Dotyczy to również grubości deszczownicy. Tutaj celować należy w jak najsmuklejsze elementy, by nie sprawiały one wrażenia ociężałych lub mających się urwać. Dobrze jest też, gdy deszczownica zawiera wiele dysz - strumienie wody są wtedy cieńsze i rozkładają się bardziej równomiernie, a także sprawiają wrażenie lekkich i sprawiają dużo większą przyjemność podczas kąpieli.

Czym są dysze do deszczownicy?

Dysze natryskowe są niczym innym jak otworami w deszczownicy, przez które przeprowadzane są strumienie wody. Szersze otwory oznaczają grubsze strumienie, co przypominać może spadający gęsto deszcz. Węższe natomiast dają odczucie mżawki lub lekkich opadów - ich strumienie są delikatniejsze i mniej odczuwalne w kontakcie z ciałem. Różne rodzaje dysz działać mogą synchronicznie lub oddzielnie, co zależne jest od rodzaju wyposażenia. Dysze używane w deszczownicach zazwyczaj funkcjonują w sposób jednoczesny. Sprzyja to komfortowemu myciu głowy i górnych partii ciała, a także spełnia swoją rolę podczas kąpieli relaksujących. Podczas regularnego korzystania z deszczownicy należy uważać, aby poszczególne dysze nie zatykały się i miały odpowiednią przepustowość. W tym celu wystarczy po prostu regularnie je czyścić. Dysze do deszczownic praktycznie cały czas pozostają mokre lub wilgotne, jednak dzięki zastosowaniu silikonu, który jest odporny na kamień stają się one łatwe w czyszczeniu i nie podlegają szybkiemu zużyciu.

Deszczownice okrągłe - jak działają?

Jedną z najważniejszych rzeczy dla dobrego działania deszczownicy jest jej montaż. Na szczęście jest on niezwykle prosty i może zostać wykonany nawet przez kogoś, kto nie jest ekspertem w tej dziedzinie. Jest tak za sprawą złącza DIN ½”, w jakie wyposażone są deszczownice okrągłe. Złącze to nie wymaga użycia przejściówek i może być zamontowane bezpośrednio do analogicznego złącza sufitowego. Deszczownice okrągłe wyposażone są w przegub kulowy, służący do zmiany pozycji strumienia. Zmiana ta odbywa się poprzez wychylanie deszczownicy w odpowiednie strony, tak samo jak ma to miejsce w przypadku regulacji lusterka samochodowego. Zazwyczaj tego typu deszczownice nie ważą nawet jednego kilograma, więc ich dostosowywanie odbywa się bez użycia siły i nie stanowi większego wyzwania. Głównym materiałem wykorzystywanym do tworzenia deszczownic okrągłych jest stal szlachetna, która w procesie tworzenia poddawana jest polerowaniu aż do uzyskania efektu lustrzanego, dającego poczucie sterylności i nowości.

Prysznic w duchu nowoczesności, czyli deszczownice kwadratowe

Deszczownice kwadratowe stają się coraz popularniejszym wyborem przy wykańczaniu łazienki. Stosowane są w remontowanych i nowo urządzanych pomieszczeniach domowych, a także m.in. w hotelach o wysokim standardzie. Kwadratowy układ deszczownicy stanowi alternatywę dla tradycyjnego kolistego kształtu tego elementu. Dysze deszczownic kwadratowych umiejscowione są w sposób symetryczny i równomierny, co ułatwia przewidywanie i regulację wodnych strumieni. W deszczownicy kwadratowej dysz jest niemal 200, co stanowi jedną z największych wartości w tego typu wyposażeniu. Gwarantuje to delikatność strumieni deszczownicy, a także zapewnia satysfakcję z czasu spędzonego pod prysznicem. Warto podkreślić futurystycznego ducha deszczownic kwadratowych. Srebrna kolorystyka i ostre linie zastosowane w designie doskonale współgrają z nowoczesnymi wnętrzami, które poszukują odważnych, ale minimalistycznych rozwiązań. Najważniejszy jest tu jednak kwadratowy kształt mogący bez problemu dopasować się do reszty wystroju utrzymanego w geometrycznej koncepcji.