Pergole

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Metalowe pergole na róże

To, co kojarzy nam się z przepięknym, bajecznym ogrodem, to piękne łuki kwiatowe, które zdobią nie tylko wejście do ogrodu, ale także tworzą niesamowite tunele pełne kwiatów. Aby osiągnąć takie ułożenie roślin, niezbędna jest pergola kwiatowa, która pozwoli na poprowadzenie pędów w piękny łuk.

Gdzie zamontować pergole na róże?

Metalowe pergole na róże możemy tak naprawdę zamontować w różnych miejscach, które będą nam pasować stylistycznie do ogrodu. Szeroki wybór rodzajów pozwala na dowolne zastosowanie każdej pergoli. Możemy chociażby postawić pergolę ogrodową jako bramkę pomiędzy dwoma ogrodzonymi częściami ogrodu. Doskonale do tego sprawdzi się metalowa pergola na róże, która nie tylko będzie pełniła funkcję łuku kwiatowego, ale także bramki. Szpaler z ustawionych obok siebie pergoli doskonale sprawdzi się także jako malowniczy tunel kwiatowy. Możemy go ustawić na przykład w wąskim przejściu pomiędzy domem a płotem. Stworzymy w ten sposób nietypowe wejście do ogrodu, które zachwyci niejedną osobę. Jednakże nie musimy kierować się przy ustawianiu pergoli kwiatowej jakimiś konkretnymi zasadami. Równie dobrze możemy ustawić ją w dowolnym miejscu naszego ogrodu, gdzie zechcemy stworzyć łuk kwiatowy, który będzie prezentował się nad wyraz elegancko.

Pergole na róże w mniejszych ogrodach i na tarasach

Miejsce na pergolę kwiatową znajdzie się także w małym ogrodzie. Jeśli nie masz w nim zbyt dużo miejsca, co jest dosyć częste w zabudowie wielorodzinnej, idealnie sprawdzi się u ciebie metalowa pergola na róże z ławką. W tym przypadku doskonałym wyborem będzie odpowiedni model pergoli z oferty TecTake, którą możemy ustawić na tarasie lub dużym balkonie. Kwiaty ustawimy wtedy w dużych donicach lub specjalnych skrzyniach ogrodowych po bokach pergoli. W ten sposób zyskamy ciekawe miejsce wypoczynku, które doskonale sprawdzi się na leniwe letnie wieczory we dwoje lub poranki z kawą i dobrą książką. Takie pergole na róże możemy ustawić w dowolnym miejscu ogrodu, dzięki czemu zyskamy jednocześnie ładny i funkcjonalny element wystroju, który doskonale sprawdzi się w różnych przestrzeniach. Jeśli natomiast chcemy stworzyć ogród warzywno-owocowy, bez kwiatów, a nadal marzy nam się ławka schowana w cieniu liści, dobrym wyjściem będzie posadzenia przy pergoli winogron.

Jak wybrać rośliny na pergolę kwiatową?

Kiedy myślimy o pergoli kwiatowej, pierwsze kwiaty, które przychodzą nam na myśl to róże. Jednakże kratka ogrodowa nie musi wiązać się tylko z nimi. Do wyboru jest bardzo dużo kwiatów i krzewów pnących, które stworzą niesamowity efekt na łuku kwiatowym. Z roślin zielonych warto postawić na wszelkiego rodzaju bluszcze, takie jak bluszcz pospolity, winobluszcz pięciolistkowy czy winobluszcz trójklapowy. Winobluszcze, poza tworzeniem zwartych ścian liści, będą pięknie wyglądać przez większość roku, ponieważ jesienią przebarwiają się na czerwono. Z roślin kwitnących pięknie prezentuje się glicynia, która posiada długie kwiatostany, a także milin amerykański z dużymi, trąbkowatymi kwiatami. Dla osób, które lubią zmiany, dobrym wyjściem będą też pnącza jednoroczne, takie jak wilec purpurowy czy nasturcja.