Meble łazienkowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Potrzebujesz mebli prysznicowych? Zajrzyj na tectake.pl. Znajdziesz u nas krzesła, ławki oraz taborety, które pozwolą na komfortową kąpiel Tobie i bliskim!

Jak wybrać odpowiednie krzesła pod prysznic?

Meble prysznicowe szybko zyskują na popularności. Wśród nich wyróżnić można krzesła i siedziska prysznicowe. Łączą one w sobie prostotę wykonania i wielofunkcyjność. Aby podjąć dobrą decyzję w kwestii wyboru krzesła pod prysznic należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest rozmiar. Warto na wszelkie sposoby zmierzyć swoją kabinę prysznicową i ocenić jakiej wielkości mebel jest nam potrzebny. Czy zmieści się on w kabinie? Czy zapewni komfortowy dostęp do reszty wyposażenia? Oczywiście kluczowy będzie tu sposób użytkowania krzesła prysznicowego. Dzięki zróżnicowanej ofercie modeli znaleźć można zarówno meble proste, przystosowane tylko do siedzenia, jak i bardziej zaawansowane, które bardzo ułatwiają codzienną pielęgnację osobom z niepełnosprawnościami i seniorom. Tak ważna czynność jak kąpiel powinna przebiegać bezproblemowo dla każdego, dlatego warto podejść do wyboru krzesła prysznicowego ze spokojem i rozwagą mając na względzie komfort swój i swoim najbliższych.

Który taboret do wanny będzie najwygodniejszy?

Zmęczenie, kontuzja, czy po prostu zwykły ból może stanowić ogromną przeszkodę podczas codziennego życia. Jednym z lekarstw jest bez wątpienia długa, relaksująca kąpiel w wannie. Żeby zwiększyć jej komfort warto wyposażyć się w taboret do wanny, który nie tylko uprzyjemni, ale przede wszystkim ułatwi czas spędzony w łazience. Dzięki zastosowaniu lekkich materiałów można bez problemu przestawiać i wyrównywać jego pozycję, dostosowując ją do wielkości wanny. Prosta konstrukcja zapewnia też łatwość w regulowaniu wysokości, co sprawia, że taboret do wanny może także służyć za wygodne oparcie, stołek lub chwilową półkę na najpotrzebniejsze rzeczy. Struktura powierzchni siedziska jest trwała i zapewnia wytrzymałość na różnego rodzaju materiały. Ważne jest też by taboret był nierdzewny i odporny na długotrwałe działania wody. W ten sposób zagwarantujesz sobie wygodę na długi czas i nie będziesz musiał martwić się o aktualny stan Twoich mebli prysznicowych.

Zalety, jakie niesie nowy taboret do kabiny prysznicowej

Taborety do kabiny prysznicowej stanowią bardzo użyteczne wyposażenie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w szpitalach, hospicjach i domach opieki. Meble prysznicowe to ważny element dla odpowiedniego dbania o codzienną higienę osobistą. Z uwagi na ograniczoną możliwość poruszania się, korzystają z nich głównie seniorzy i osoby niepełnosprawne, jednak taborety do kabiny prysznicowe cenione są za swoją uniwersalność wśród każdej grupy wiekowej. Ponadto, tego typu meble prysznicowe są niezwykle proste w czyszczeniu. Zawdzięczają to aluminiowym materiałom i odpornej na zabrudzenia powierzchni siedziska, która stworzona została ze specjalnych tworzyw sztucznych. Taborety do kabiny prysznicowej dzięki swojej poręczności i wielofunkcyjności stanowią też spójny element wyposażenia całej łazienki. Biała i srebrna kolorystyka dobrze wkomponuje się zarówno w przytulne, ciepłe aranżacje, jak i bardziej skandynawskie i loftowe warianty tworzone w duchu nowoczesności.

Krzesło pod prysznic dla niepełnosprawnych - czy jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych rzeczy, jaką zapewniają krzesła pod prysznic dla niepełnosprawnych. Z uwagi na zróżnicowane wykorzystywanie i zmienne warunki jest ono priorytetem przy tworzeniu wszystkich mebli prysznicowych. Dlatego też krzesła pod prysznic dla niepełnosprawnych posiadają szereg udogodnień i rozwiązań, które zapewniają pełen komfort nawet podczas najbardziej wymagających kąpieli i zabiegów higienicznych. Na nogach krzeseł zamontowane są gumowe nasadki, które zapobiegają ślizganiu się mebli po powierzchni kabiny prysznicowej lub wanny. Jest to szczególnie ważne w przypadku wykonywania precyzyjnych czynności, wymagających ciągłej stabilizacji. W kwestii bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę na oparcie. Dzięki niemu można bardziej komfortowo poczuć się na krześle, a także łatwiej utrzymywać plecy w prostej, dogodnej pozycji sprzyjającej odpoczynkowi. Przy siadaniu lub wstawaniu pomocna może być też metalowa poręcz, przymocowana bezpośrednio do siedziska.

Jak zamontować krzesło do wanny dla seniora?

Meble prysznicowe stanowią wyposażenie łazienki, które złożyć jest niezwykle prosto. Krzesła do wanny dla seniora składają się tylko z kilku elementów, z których najważniejsze to: siedzisko, nóżki z możliwością regulacji wysokości oraz gumowe nakładki antypoślizgowe. Złożenie takiego krzesła z pomocą instrukcji jest kwestią zaledwie kilku minut nawet dla osób niezaznajomionych z taką tematyką. Gotowy mebel dostosowywać można wedle własnego uznania. Nie wymaga on żadnego podłączania i montażu do innych elementów wyposażenia. Stosunkowo niewielkie rozmiary krzeseł łazienkowych sprzyjają kreatywności i licznym zmianom jakie chciałbyś wprowadzić w Twojej łazience. Krzesła do wanny są lekkie i poręczne. W przypadku wystąpienia niedogodności można je po prostu przestawić - nie martw się więc gdy nie dosięgasz do półki z szamponami. Krzesła do wanny stanowią dobry wybór nie tylko dla seniorów i osób niepełnosprawnych, ale dla wszystkich, którzy cenią sobie relaksujące i bezpieczne kąpiele.