Uchwyty ścienne do telewizorów

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Większe bezpieczeństwo i dodatkowa przestrzeń w salonie dzięki uchwytowi ściennemu do telewizora

Większy, lepszy, z ostrzejszym obrazem: tak brzmi motto nowoczesnych telewizorów. Najwyższej jakości telewizory oferują bardzo ostry obraz oraz olbrzymie przekątne ekranu a wszystko to po to, aby uczynić nasze kino domowe jeszcze bardziej perfekcyjnym. Tu pojawia się jednak problem: najnowsze urządzenia high-tech wymagają coraz więcej miejsca w salonie. Rozważając decyzję o ustawieniu telewizora na szafce RTV, należy liczyć się z ryzykiem, że może się on przewrócić – np., jeśli ktoś go nieumyślnie potrąci. W tym momencie z pomocą przychodzi nam wieszak do telewizora. Umożliwia on bezpieczne zamocowanie telewizora na ścianie. Niektóre modele posiadają możliwość pochylania, obracania a także wychylania telewizora do takiej pozycji, która nam najbardziej odpowiada.

Pełna kompatybilność z międzynarodowym standardem mocowań: VESA

Czynnikiem decydującym o wyborze uchwytu ściennego do telewizora jest kompatybilność ze standardem VESA. VESA (od słów Video Electronics Standards Association) to nazwa organizacji, która ustaliła jednolite standardy dla mocowań ekranów i telewizorów na ścianach, sufitach i biurkach. W zależności od rozmiarów i ciężaru urządzenia, wspomniany standard przewiduje co najmniej cztery gwinty na śruby. VESA uregulowała również odstęp pomiędzy śrubami. Informację o kompatybilności ze standardem VESA można znaleźć np. w instrukcji obsługi lub innym dokumencie zawierającym dane techniczne sprzętu.

Tak znajdziesz odpowiedni uchwyt do Twojego telewizora

Zanim zamówisz uchwyt do telewizora zmierz rozstaw otworów, sprawdź ciężar oraz przekątną swojego urządzenia. Po ustaleniu wspomnianych informacji bez problemu znajdziesz odpowiednie mocowanie do swojego telewizora. Należy pamiętać również o tym, że nawet ekrany, które nie są zgodne ze standardem VESA można zainstalować za pomocą znormalizowanych uchwytów ale trzeba wtedy skorzystać ze specjalnego adaptera.