Hamaki

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material

Leżaki wiszące i hamaki

Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa wakacje u babci i bujanie się w hamaku? Dawniej nie było w tym zakresie aż tak dużego wyboru. Hamak wyglądał zwykle tak samo, był to po prostu wykonany z mocnego sznurka, czasami hamak z drewnianymi elementami po dwóch stronach oraz ze sznurkiem, za pomocą którego przywiązywany był zazwyczaj do dwóch pni drzew. Obecnie, choć wciąż kupić można nieco podobne do tamtych hamaki tekstylne, mamy do wyboru znacznie większą gamę tego rodzaju ogrodowych huśtawek.

Hamaki ogrodowe ze stelażem

Bujanie się w hamaku nierzadko kończyło się bolesnym upadkiem, ponieważ sznurki przecierały się o korę drzew i przestawały być na tyle mocne, aby utrzymać cały ciężar spoczywającej w hamaku osoby. Obecnie szukamy jednak pewniejszego mocowania dla hamaków oraz innych ogrodowych bujawek. Same materiały, z których wykonane są zawieszane w tradycyjny sposób hamaki znacząco zyskały na jakości i odporności na przecieranie się, a ponadto wiele spośród nich zyskało całkiem nowe oblicze, jako hamaki ogrodowe na stelażach. Nie dość, że sam tego typu hamak jest zamontowany na specjalnym, eleganckim, drewnianym stelażu, to w dodatku – może posiadać tekstylny daszek chroniący przed słońcem. To po prostu luksusowa wersja poczciwego hamaka. Ponadto nasze hamaki na stelażach są hamakami dwuosobowymi! Możesz zatem wygodnie, niczym na dwuosobowym, szerokim łóżku, rozciągnąć się samodzielnie, lub ułożyć na hamaku z kimś bliskim. Hamaki ogrodowe ze stelażem nie wykluczają bujania się na nich, niczym na klasycznych hamakach. Najczęściej utrzymane są w jasnych kolorach i z jasnej barwy zadaszeniem, dzięki czemu skutecznie chronią nawet przed silnym słońcem. Powszechnie wiadomo wszak, że właśnie jasne tkaniny zatrzymują, a ciemne – przepuszczają promienie słoneczne. Inne, niż te na stelażach, współczesne hamaki także są godne uwagi. Hamaki klasyczne, czyli wykonane jedynie z tkaniny i przywiązywane do dwóch stabilnych elementów, jak właśnie znane od pokoleń hamaki ogrodowe, mają jednak obecnie nieco inny charakter. To hamaki, które wykonane są z jednego, spójnego kawałka materiału. Są także często bajecznie kolorowe, jak na przykład nasze hamaki Eden i inne hamaki w kolorowe pasy. Te właśnie występują  kilku wariantach, jeżeli chodzi o ich różnorodne kształty czy funkcjonalności. I tak oto, obok klasycznych hamaków jednoosobowych są wśród nich te podwójne. Do tego – na tectake.pl znajdziesz hamaki w pasy ze specjalną torbą do przechowywania albo hamak z pokrowcem na specjalnym drążku.

Ogrodowe fotele wiszące

Ten ostatni wariant pasiastego hamaka zwany jest inaczej fotelem wiszącym. Takie tekstylne fotele są modną alternatywą dla klasycznego hamaka. Niektóre modele na tectake.pl przypominają jednak nieco właśnie te hamaki sprzed lat, czyli plecione ze sznurka. Większość z nich występuje jednak w różnych kolorach do wyboru i w dodatku – w komplecie z poduszkami. Takie fotele dostępne są u nas przeważnie w stonowanych barwach, jednak można znaleźć wśród nich również warianty w kolorze intensywnego różu, wręcz fuksji. Takie fotele, w przeciwieństwie do hamaków na stelażach, sprawdzają się idealnie zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach, nawet w mieszkaniu! Najczęściej hamaki ze stelażem można wybierać zamiennie, obok foteli wiszących na balkon. Wszędzie, gdzie jest możliwość umocowania odpowiedniego haka albo innego typu mocowania na suficie lub na inny sposób wysoko ponad podłogą, tam właśnie takie huśtawkowe fotele spokojnie można wieszać. Bujane fotele starego typu, czyli te na płozach, skutecznie zostały obecnie zastąpione przez tekstylne i miękkie wersje siedzisk montowanych właśnie do sufitu. Nie oznacza to wcale, że takie oto wiszące fotele są mniej wygodne. Wręcz przeciwnie! Są zwykle szersze i w dodatku – wyłożone miękkimi poduchami, a bujając się w nich czujesz, że unosisz się nad ziemią! Ten przyjemny, swoisty stan nieważkości czyni jedynie jeszcze bardziej błogim błogie lenistwo. W czasach, kiedy szalenie modne są wnętrza o charakterze industrialnym właśnie takie tekstylne, nowoczesne i minimalistyczne, acz nietypowe meble, jak na przykład fotele wiszące bujane, są alternatywą dla typowo domowych siedzisk. Fotele tego rodzaju to zatem wybitnie uniwersalne akcesoria. Wybierz najlepiej odpowiadający Ci model do ogrodu, na taras, werandę czy do domu! Kupując kilka takich samych foteli możesz zawiesić je zarówno na zewnątrz, jak i w domu, co może stworzyć bardzo atrakcyjną aranżację Twojej życiowej przestrzeni. Trudno tak zrobić z klasycznym hamakiem, jednak całkiem prosto w przypadku foteli.

Leżaki wiszące na balkon

Wiszące leżaki to niejako połączenie funkcji hamaka ze stelażem oraz fotela wiszącego. Podobnie jak fotel – leżak posiada oparcie, chociaż pozwala uzyskać raczej pozycję półleżącą, niż siedzącą. Wiele osób jednak taką właśnie pozycję preferuje. Do hamaka natomiast podobne są pod tym względem, że ich siedzisko, pozwalające na półleżącą pozycję, również znajduje się na specjalnym stelażu z charakterystycznym zadaszeniem. Leżaki ogrodowe wiszące, czy ja kto woli – na balkon, występują jednak w nieco innych niż hamaki wersjach kolorystycznych. I tak oto leżaki te paletą barw zbliżone są raczej do opisanych powyżej foteli. O wiele bardziej przyjemnie jest opalać się we własnym ogrodzie na wiszącym leżaku-huśtawce, niż na leżaku klasycznym. Taki leżak jest także atrakcyjny w mniej słoneczne dni, jako nietypowa huśtawka ogrodowa. Właściwie wszystkie typy tych siedzisk, czyli: hamaki, fotele i leżaki, spełniają tą funkcję. Każdy, kto lubi beztroskie kołysanie się znajdzie zatem u nas leżaki wiszące i inne bujawki: do ogródka, na taras, a jeżeli uzna to za stosowne – nawet do wnętrza mieszkania. Oprócz typowych i nietypowych mebli ogrodowych sklep internetowy tectake.pl oferuje również szereg praktycznych ogrodowych narzędzi, skrzyń oraz ogrodniczych schowków. Dzięki nam możesz zaopatrzyć się zarówno pod kątem aktywności, jak i leniuchowania na działce albo w przydomowym ogródku, nawet, jeśli ogródek ten nie jest bardzo rozległy.