Wózki ogrodowe

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 354 zł
  UVP 624 zł
  (93)
 2. 294 zł
  UVP 444 zł
  (91)
 3. 489 zł
  UVP 849 zł
  (86)
 4. 409 zł
  UVP 639 zł
  (88)
 5. 749 zł
  UVP 1 074 zł
  (94)

Który wózek wybrać?

Jeśli chcesz kupić wózek transportowy, ważne jest, aby wcześniej zadać sobie podstawowe pytania dotyczące celu użycia. Ogólnie można je podzielić na dwie grupy: wózki składane do przewozu lekkich przedmiotów i te bardziej solidne, np. do przewożenia drewna. Poniżej znajdziesz pomocne wskazówki dotyczące wyboru właściwego wózka transportowego.

Optymalny wózek dla dzieci

Ważne jest, aby dzieciom było wygodnie. W takim przypadku lepiej wybrać wózek z dachem, aby móc ochronić dziecko przed deszczem lub słońcem. Taki wózek powinien mieć również hamulec oraz uchwyty, których dzieci mogą się trzymać podczas jazdy.

Materiał, z którego wykonany jest wózek ma również kluczowe znaczenie. Surowe drewno nie jest najlepszym materiałem ponieważ Twoje dzieci mogą się skaleczyć o nieobrobione elementy. Dlatego model wyłożony materiałem i polakierowany jest tu znacznie lepszym wyborem . Jeśli masz już wózek z surowego drewna, powinieneś pomalować go przed użyciem. Pamiętaj, aby wybierać lakiery odpowiednie do materiału i bezpieczne w zastosowaniu. Ponadto przy zakupie należy wziąć pod uwagę wymiary wózka. Decydując się na zakup pomyśl, czy będziesz chciał go transportować lub na przykład zabrać na wakacje? Jeśli tak, lepiej wybrać model składany.

Wózek transportowy

Jeśli chcesz przewozić ciężkie przedmioty, takie jak narzędzia ogrodowe, napoje lub drobne meble, przed zakupem zwróć uwagę na maksymalną ładowność wózka. Wózek taki musi mieć solidną konstrukcję, dużo mocniejszą niż lekkie aluminiowe wózki składane. Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę są koła. Im większe opony, tym łatwiejszy jest transport i ruch po nierównych nawierzchniach.

Wózek ręczny o designerskim wyglądzie

W ostatnich latach wiele się zmieniło na rynku wózków transportowych. Oprócz klasycznych modeli dostępna jest teraz także szeroka gama wariantów w jaskrawych kolorach, o bardziej atrakcyjnym wyglądzie i w różnych kształtach, przeznaczonych do różnych celów, takich jak transport ładunków ciężkich czy transport dzieci. Ponadto składany wózek jest coraz popularniejszy w użyciu. Ze względu na swoją prostotę, szczególnie wózek ręczny z plandeką cieszy się coraz większym uznaniem, ponieważ zapewnia optymalną ochronę ładunku. Jeśli chciałbyś, aby Twój wózek wyróżniał się swoim wyglądem, rozważ model takich producentów, jak Hudora, Beachtrekker lub UlfBo. Łączą one niezwykle atrakcyjny wygląd z funkcjonalnością.

Ważne pytania przed zakupem wózka

Poniżej znajdziesz najważniejsze pytania, na które należy sobie odpowiedzieć zanim podejmiesz decyzję o zakupie wózka.

Gdzie mogę kupić dobry wózek?

Duże, dobrze znane sklepy internetowe oferują duży wybór różnych modeli wózków ręcznych. Bez względu na to, czy wolisz aluminiowy wózek składany, czy wolisz drewniany wariant - oferta jest bardzo szeroka. Przeczytaj recenzje wybranych modeli i sprawdź przed zakupem, czy wózek spełnia Twoje podstawowe wymagania. Ponadto warto pamiętać, że sklepy internetowe zazwyczaj oferują niższe ceny niż sklepy stacjonarne.

Który wózek będzie dla mnie najlepszy?

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ decydujące znaczenie ma cel, do jakiego wózek ma służyć. Generalnie wózki można podzielić na dwie klasy. Z jednej strony są to drewniane wózki, a z drugiej – lekkie, składane modele. W każdym sektorze znajdziesz różne ceny ale również różną jakość.

Wnioski:

Kupując wózek ręczny, należy najpierw zdecydować czy chcemy go używać do transportu sprzętu, małych mebli lub tym podobnych czy do transportu dzieci. Ponadto materiał, z którego wykonany jest wózek odgrywa kluczową rolę. Szczególnie odpowiednie są te wykonane z drewna pokrytego lakierem i mające dach chroniący przed czynnikami atmosferycznymi. Oprócz klasycznych modeli w drewnie dostępne są również różne lekkie wózki charakteryzujące się nader atrakcyjnym wyglądem.