Sport

Sort by
Cena
Kategorie
Kolor
Material
 1. 729 zł
  UVP 1 344 zł
  (92)
 2. 330 zł
  UVP 1 164 zł
  (88)
 3. 389 zł
  UVP 489 zł
  (81)
 4. 1 409 zł
  UVP 2 689 zł
  (88)
 5. 370 zł
  UVP 624 zł
  (82)

Sprzęt sportowy

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, nie tylko, by zadbać o kondycję, ale także, by utrzymać swoje ciało w zdrowiu. Nadmiar kilogramów nie tylko obciąża stawy, ale także niesie ze sobą ryzyko wystąpienia wielu chorób. Jednakże nawet osoby o prawidłowej masie ciała powinny zadbać o swoją kondycję oraz zdrowy ruch. W tym zdecydowanie pomoże sprzęt sportowy, który pozwoli nam poczuć się w domu, jak na profesjonalnej siłowni.

Jak zadbać o swoje zdrowie?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Tak! Zdrowe ciało, które ma zapewnioną odpowiednią ilość ruchu, zdecydowanie wpływa korzystnie także na działanie naszego mózgu. Jak zadbać o swoje zdrowie kompleksowo? Po pierwsze – zdrowa dieta. Najlepiej samemu przyrządzać posiłki ze zdrowych, nieprzetworzonych produktów. Wprowadzić do niej węglowodany złożone oraz sporą ilość warzyw. Dzięki temu dłużej będziemy syci i rzadziej będziemy sięgać po drobne przekąski. Po drugie – nawodnienie. Dorosły, zdrowy człowiek powinien wypijać od 1,5 do 3 litrów wody dziennie, w zależności od temperatury na zewnątrz i aktywności fizycznej. Po trzecie – ruch. Uprawianie sportu nie tylko poprawia kondycję, ale także pomaga w wytwarzaniu endorfin oraz pozytywnie wpływa na sen. Po czwarte – wysypiaj się! Dorosły człowiek potrzebuje nawet ośmiu godzin zdrowego snu. Zapoznaj się zatem z pojęciem higieny snu i sprawdź jak się wysypiać!

Uprawianie sportu w domu – co potrzebne?

Chcąc zacząć uprawiać sport, nie zawsze chcemy od razu iść na siłownie. Czasem się wstydzimy, czasem mamy zbyt daleko, nie pasują nam godziny otwarcia. Powodów jest mnóstwo. Dlatego też wielu z nas decyduje się na uprawianie sportu w domu. Co jest potrzebne w tym celu? Jakieś akcesoria do sportu, które pozwolą nam ćwiczyć poprawnie i regularnie. W zależności od tego, co chcemy ćwiczyć, możemy zdecydować się na typowo sprzęt do siłowni, jak ławeczki, hantle czy atlasy, sprzęt fitness lub sprzęt do ćwiczeń cardio, czyli wszelkiego rodzaju rowerki, steppery czy orbitreki. Natomiast co jest potrzebne osobie początkującej, która jeszcze nie wie, co chce ćwiczyć? Na pewno mata do ćwiczeń. Większość powierzchni w pomieszczeniach domowych nie nadaje się do aktywności fizycznej. Może powodować poślizgnięcia się i urazy. Mata zabezpieczy nas przed tym, a także odizoluje od zimnej podłogi.

Czy warto ćwiczyć w domu?

Niektórzy uważają, że ćwiczenia w domu mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza jeśli chcemy ćwiczyć typowo jak na siłowni. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić nie tylko do kontuzji, ale także do nieprawidłowego rozwoju mięśni. Jednakże obecnie internet pozwala nam nie tylko na obejrzenie filmów instruktażowych z prawidłowego ćwiczenia, ale także na umówienie się na grupowe lub indywidualne ćwiczenia pod okiem trenera. Wtedy też mamy pewność, że ćwiczenia wykonujemy prawidłowo. Dodatkowo ćwiczenia w domu przynoszą nam oszczędność czasu i pieniędzy – nie musimy kupować karnetu na siłownię i tracić czasu i pieniędzy na dojazdy.