Darmowa wysyłka

Brak w magazynie

w tym 23% podatku

Highlights

 • Promiennik podczerwieni o mocy 270 W
 • Naturalne ciepło
 • Ochrona przed przegrzaniem i przepięciem
 • Tylny panel ze specjalną odporną na ciepło powłoką
 • Stopień ochrony IP44
 • Stopień ochrony termostatu IP20
 • Nadaje się również do pomieszczeń z wysokimi sufitami
 • Certyfikat TÜV dotyczy tylko promieniowania podczerwonego panel
 • < li> Brak ramki

Co to jest promieniowanie podczerwone?

Słońce tworzy miliony kilometrów zimnej przestrzeni, jednocześnie utrzymując nas w cieple. Przyczyną tego zjawiska są fale elektromagnetyczne (łac. Infra). Fale te uwalniają energię poprzez wibracje molekularne, które odbieramy jako ciepło. W przeciwieństwie do krótszych fal. B. Promienie rentgenowskie, promienie podczerwone mają bardzo pozytywny wpływ na człowieka. Podczerwień zapewnia im naturalne ciepło. Subtelna różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do tradycyjnych promienników, promienniki podczerwieni (promieniowania pierwotnego) nie ogrzewają powietrza w pomieszczeniu, lecz ściany. Magazynują ciepło dłużej niż powietrze i wysyłają je z powrotem w kosmos (promieniowanie wtórne). Mur pozostaje suchy - nie ma szans na wilgoć i pleśń.

Wymiary

Promienniki podczerwieni nie są. Nie chodzi o kubaturę pomieszczenia, ale o rzeczywistą powierzchnię szafki. Zwykle ma cztery ściany, podłogę i sufit. Aby ułatwić Ci pracę, wszystko ograniczamy do powierzchni podłogi, a więc wielkości pomieszczenia. Aby to zrobić, musisz określić długość i szerokość pokoju. Zakładając, że masz 6 x 5 metrów, daje to pokój o powierzchni 30 m². Ta powierzchnia 30 m² jest teraz pomnożona przez 75 W/m² (do wysokości 2,60 m). Ekwiwalent: 30 m² x 75 Watt / m² = 2250 W. Zatem wymagane jest 2250 W mocy cieplnej. Teraz możesz wybrać 2 x 900 W + 1 x 450 W = 2250 W lub 2 x 1200 W = 2400 W.

Większa moc nie oznacza większego zużycia energii podczas pracy. I odwrotnie, ma tendencję do szybszego nagrzewania się, więc panel grzewczy na podczerwień wyłącza się szybciej.

Upewnij się, że ta moc 75 W/m² pochodzi z wysokiego pomieszczenia & nbsp; Oblicza się go do 2,60 m. Jeśli pomieszczenie jest wyższe, to co 5 cm dodaj dodatkową moc 5 W / m². Przy wysokości pomieszczenia 3m byłoby to 40W więcej. Daje to moc 115 watów/m²*. Pomnóż to przez powierzchnię podłogi, w tym przykładzie otrzymujemy 30 m²: 30 m² x 115 W/m² = 3450 W. Teraz możesz dobrać odpowiednie panele grzewcze do kąta pomieszczenia. Dlatego pokój w kształcie litery L wymaga co najmniej 2 paneli, ponieważ jeden panel nie może promieniować całego pomieszczenia. Widać to wyraźnie dzięki latarce oświetlającej pomieszczenie pod kątem. Bo nie wszystkie ściany są oświetlone. Światło jest błyskawicą, a promieniowanie cieplne działa w ten sam sposób. Teraz oświetl całe pomieszczenie dodatkową latarką.

Pomyśl o efektywnym zasięgu 3,50 metra. Im dalej znajduje się latarka, tym dalej od obiektu, który ma być oświetlony. Promienie podczerwone tracą intensywność promieniowania w zasięgu 3-4 metrów i mają długie fazy nagrzewania.

W pomieszczeniach o dużej wilgotności, takich jak łazienka, jest dwukrotnie większe. Będziesz miał takie same wrażenia z kąpieli jak w morzu, nawet jeśli mokra skóra nie zamarznie. To jest zaleta ogrzewania na podczerwień.

Highlight Image

Promiennik podczerwieni IP44

Promiennik podczerwieni z ocynkowanej blachy stalowej, malowany proszkowo, 270 W, stopień ochrony IP44. Szczególnie nadaje się do środowisk z wysokimi sufitami, takich jak biura na planie otwartym lub lobby. Doskonały do ​​osuszania budynków. Nasza płyta jest zamknięta ze wszystkich stron. Krawędzie są spawane i polerowane, aby zapewnić wewnętrzny ruch fotonów. Wybrane materiały są jednolite, dzięki czemu zapewniają zrównoważony i wysoki współczynnik ciepła promieniowania. Płyta składa się ze specjalnej skorupy ze stali stopowej i intensywnej promieniowania struktury powierzchni. Temperatura powierzchni wynosi od 95 do 110°C (+/- 10%). Jako nośnik ciepła stosuje się izolowaną i wiązaną przewodzącą przędzę utkaną z niepalnego i odpornego na ciepło materiału.
Art. Nr.:
Szczegóły produktu
x
Szczegóły produktu
Dostawa
x
Dostawa
 • 1 promiennik podczerwieni
 • termostat TS05 wtykowy
 • Obejmuje montaż na ścianie lub suficie
 • Płyta grzewcza jest produkowana w Niemczech
Ocena
x
Ocena

Często kupowane razem