Krzesła do karmienia

Filter
Grupa kolorów
  1. beżowybiałybrązowyczarnyczerwonyfioletowykolorowyniebieskipomarańczowyprzezroczystyróżowysrebrnyszaryzielonyzłotyżółty
Material

Porady dotyczące zakupu krzeseł dla dzieci

Krzesełko do karmienia to ważny zakup w życiu młodej rodziny. Pozwala maluchom uczestniczyć w posiłkach, a także wspiera naukę siedzenia. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli, dlatego też poniżej podpowiadamy, na co należy zwrócic uwagę przy zakupie krzesełka.

Dlaczego należy kupić krzesełko do karmienia?

Wspólne jedzenie to ważna część dnia wielu rodzin, w której powinny uczestniczyć nawet małe dzieci. Krzesełko do karmienia można postawić przy stole, aby dziecko mogło obserwować członków rodziny. Normalne krzesło nie jest odpowiednie dla maluchów, ponieważ nie zapewnia im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Natomiast w krzesełku do karmienia dziecko siedzi stabilnie. Takie krzesła są specjalnie zaprojektowane, mają szelki i poręcze, a także są łatwe do czyszczenia. Z łatwością można dopasować sedzenie do indywidualnych potrzeb dziecka.

Kiedy należy kupić krzesełko?

Dziecko powinno być w stanie siedzieć prosto w krzesełku dziecięcym przez około 15 minut. Większość dzieci jest gotowa na to około 9 miesięca życia, ale zależy to nie tylko od rozwoju mięśni pleców, ale także od krzesełka. Niektóre modele są przeznaczone tylko dla starszych dzieci, które są w stanie samodzielnie siedzieć pionowo, podczas gdy inne są podobne do fotelika samochodowego. Należy zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej dziecko ma siedzieć w krzesełku.

Jak długo można korzystać z krzesełka?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Generalnie uważa się, że wysokie krzesełka powinny być używane, dopóki maluch nie będzie w stanie usiąść pewnie na zwykłym krześle i dosięgnąć obiema stopami podłogi. Oznaczałoby to, że maluchy, w zależności od wielkości, siedziałyby w krzesełku do piątego lub szóstego roku życia. W praktyce wielu rodziców zaczyna sadzać dzieci na normalnych krzesłach około czwartego roku życia, podkładając im pod stopy specjalne podnóżki.

Jakie są rodzaje krzeseł dla dzieci?

Oferta krzesełek do karmienia jest bardzo szeroka. Różne modele mają różne zalety i wady i wspierają dziecko na wiele różnych sposobów. Przed zakupem należy zadać sobie pytanie, czy dane krzesełko nie potrzebuje dodatkowych akcesoriów, takich jak na przykład reduktor siedziska, które będą generować dodatkowe koszty.

Wysokie krzesełko do karmienia oprócz stolika z podniesioną krawędzią, posiada podparcie dla stóp. Zazwyczaj wysokość krzesełka można regulować.

Krzesełko może służyć nie tylko w czasie posiłków ale również jako miejsce, w którym dziecko może się bawić i np. rysować. To krzesełko przyda się przez wiele lat.

Wysokie krzesło z siedziskiem kubełkowym przypomina fotelik samochodowy i pozwala młodszym dzieciom, które jeszcze nie do końca siedzą samodzielnie, usiąść przy stole. Krzesełko wyposażone jest w pasy zapewniające dziecku bezpieczeństwo, a sam fotelik można ustawić w różnych pozycjach. Niestety, ze względu na swój charakter, takie krzesełko do karmienia może być używane maksymalnie do trzeciego roku życia życia, a następnie musi zostać wymienione na inne krzesełka.

Wysokie krzesełko turystyczne jest bardzo praktyczne, ponieważ można je szybko złożyć i przetransportować np. w czasie weekendowego wyjazdu lub na urlopie.

Które krzesełko będzie odpowiednie?

Ważne jest, aby krzesełko prawidłowo podtrzymywało dziecko i dzięki szelkom zabezpieczającym uniemożliwiało wysunięcie się z niego. Krzesełko musi być wygodne, aby dziecko nie czuło się skrępowane i nie kojarzyło siedzenia w nim negatywnie. Zasadniczo różne modele posiadają swoje zalety i wady. Ostatecznie jednak takie szczegóły, jak rozmiar lub jakość wykonania oraz użyte materiały decydują o tym, które krzesełko będzie najodpowiedniejsze dla Twojej pociechy.

Wnioski

Wybór krzesełka zależy od indywidualnych preferencji. Generalnie jednak należy upewnić się, czy krzesełko jest odpowiednio wykonane, a zastosowane materiały nie zawierają szkodliwych substancji. Wysokie krzesełko dla dzieci będzie intensywnie używane przez lata i dlatego powinno być solidne i stabilne. Należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka i takie elementy jak szelki zabezpieczające. Ponadto krawędzie i rogi muszą być zaokrąglone i gładkie, a krzesło nie powinno mieć elementów z otworami, w których mogłyby utknąć małe palce dziecka.

Newsletter Rejestracja
© tectake   |   Wszystkie ceny wraz z podatkiem VAT bez kosztów dostawy.

Koszty dostawy do klienta w Polsce:

- Dostawa do odbiorcy na terenie Polski jest bezpłatna
- Wysyłka za pobraniem jest możliwa – w tym wypadku pobierana jest jednorazowa opłata 39,99 PLN
- Ze względów logistyczno-technicznych osobisty odbiór zakupionego towaru nie jest możliwy

Czas dostawy do klienta w Polsce:

- 1-3 dni robocze (poniedziałek – piątek) w przypadku zamówień opłaconych
- Czas dostawy zamówień pobraniowych wynosi ok. 5 dni roboczych
- Towar wysyłany jest z magazynu centralnego zlokalizowanego w Niemczech
- W przypadku przedpłaty na konto, zlecenie wysyłki następuje po zaksięgowaniu środków na koncie
- W przypadku problemów z dostawą wynikających np. z chwilowego braku towaru w magazynie kupujący zostanie niezwłocznie poinformowany o tym fakcie

Wysyłka w dniu zakupu jest możliwa, jeśli:

- Zapłata za towar wpłynie do godz. 6:00 rano w jeden z dni roboczych (poniedziałek – piątek)
- Kupujący wybierze jedną z form płatności: Przelewy 24 lub karta kredytowa
- Zamówione artykuły są dostępne w naszym magazynie

Wszystkie ceny podane na tej stronie są cenami brutto zawierającymi podatek VAT 23%. Podane wyżej warunki dostawy dotyczą jedynie produktów oznaczonych w sklepie internetowym TecTake jako dostępne.